Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Ryanair przywróci zawieszone trasy z Krakowa i Wrocławia


Wstecz Dalej

Autor:

Mateusz Kieruzal

Data publikacji:
2022-05-23 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair przywróci zawieszone trasy z Krakowa i Wrocławia
fot. Piotr Bożyk
Irlandzkie linie lotnicze Ryanair w następnym sezonie zimowym wznowią połączenia, które zostały przez przewoźnika skasowane w lutym br. Z analizy systemu rezerwacyjnego wynika, że niskokosztowiec przywróci rejsy z Katowic, Krakowa, Warszawy-Modlina, Wrocławia oraz Szczecina. Ponowie będzie można polecieć ze stolicy Małopolski do Ammanu i Bordeaux. Wróci także połączenie z Wrocławia do Lizbony, które Ryanair skasował ze względu na brak uwolnienia slotów przez TAP Portugal. W sezonie zimowym utrzymane zostaną loty z Modlina do Szczecina oraz z Wrocławia do Gdańska.
W lutym informowaliśmy na naszych łamach, że tani przewoźnik z Irlandii usunął ze swojej sieci połączeń 11 tras, które były oferowane z polskich regionalnych portów lotniczych. Niskokosztowiec zdecydował się na zawieszenie od końca marca tras, które według analityków linii rokowały najgorzej i nie były rentowne. Z oferty Ryanaira zniknęły loty z Katowic do Edynburga i Birmingham. Z Krakowa linie zawiesiły rejsy do Ammanu, Bordeaux, Frankfurtu oraz Malmoe. 24 marca zakończyły się loty łączące Szczecin z Liverpoolem, a dzień później wykonany został ostatni rejs z Łodzi do East Midlands. Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin stracił połączenie z Pragą (ostatni rejs 25 marca) oraz angielskim East Midlands. Do regionu, którego stolicą jest Nottingham, boeing B737-800 należący do Ryanaira ostatni raz poleciał 26 marca. Wcześniej linie skasowały loty z Wrocławia do portugalskiego stolicy – Lizbony.

Wracają niektóre zawieszone połączenia

Przeanalizowaliśmy system rezerwacyjny Ryanaira. Wynika z niego, że ultraniskokosztowiec przywróci od początku sezonu zimowego następujące połączenia. Z Katowic linie przywrócą loty do Edynburga, które będą odbywać się trzy razy w tygodniu. Z Krakowa ponownie wykonywane będą loty do Ammanu. Do stolicy Jordanii z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II będzie można polecieć tak jak wcześniej dwa razy w tygodniu, lecz rejsy będą odbywać się w środy i soboty, zamiast poniedziałków i piątków. Wznowione także zostaną loty do Bordeaux we Francji, gdzie bezie można się udać wtorki i soboty.

Mazowiecki Modlin z powrotem zyska bezpośrednie połączenie lotnicze z Pragą. Do Czech będzie można polecieć na city-break dwa razy w tygodnie, rejsy zaplanowano w poniedziałki i piątki. Ze portu lotniczego Szczecin-Goleniów będzie można ponownie wybrać się do Liverpoolu. Do miasta położonego w północnej Anglii dostępne będę loty w środy i soboty.

Wrocław ponownie zyska Lizbonę

Dyrektor generalny największej europejskiej linii lotniczej zagroził w lutym na konferencji prasowej w stolicy Portugali, że wycofa 20 tras z Lizbony, chyba że lokalny rząd podejmie działania i zwolnione będą niewykorzystane sloty. W liście z 16 lutego Michael O'Leary wezwał premiera António Costę do uwolnienia niewykorzystanych przez TAP slotów do 4 marca, powołując się na znaczące inwestycje przewoźnika w Lizbonie i portugalskiej gospodarce. Ryanair ostatecznie na początku marca zawiesił 20 tras, w tym loty do Wrocławia.

Teraz w systemie rezerwacyjnym linii dostępne są bilety na loty z Dolnego Śląska do stołecznego regionu Portugalii. 30 października linie Ryanair wznowią loty do Lizbony. Połączenie będzie wykonywane w środy i niedziele. Środową rotacje wykona samolot zbazowany w Portugalii, natomiast niedzielna będzie wykonana przez załogę zbazowaną we Wrocławiu.

Krajowe loty wydłużone

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair wydłużą oferowanie rejsów krajowych. W dalszym ciągu dostępne będą loty z Modlina do Szczecina. Połączenia lotnicze łączące Mazowsze z województwem zachodniopomorskim będą wykonane cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, piątki, soboty i niedziele.

W sezonie zimowym w dalszym ciągu wykonywane będą popularne i tanie wśród paserów rejsy z Wrocławia do Gdańska. Z Dolnego Śląska na Pomorze będzie można polecieć w poniedziałki, piątki i niedziele. Rejsy z Krakowa do Gdańska będą wykonywane cztery razy, w poniedziałki, piątki, soboty i niedziele. Ryanair planuje także w dalszym ciągu latać dwa razy w tygodniu do Gdańska z Lublina. Na razie Ryanair nie planuje przedłużać okresu wykonywania lotów z Krakowa i Wrocławia do Olsztyna

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair kazał pasażerom z RPA uwiarygodnić swoje paszporty

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair kazał pasażerom z RPA uwiarygodnić swoje paszporty

Mateusz Kieruzal 07 czerwca 2022

Węgry: Nowy podatek od zysków obciąży linie lotnicze

Prawo i polityka

Węgry: Nowy podatek od zysków obciąży linie lotnicze

Mateusz Kieruzal 29 maja 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5