Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Ryanair ponownie obniża prognozę na lato 2020. Przez opóźnienia MAX-ów


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2019-12-06 13:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair ponownie obniża prognozę na lato 2020. Przez opóźnienia MAX-ów
fot. Pixabay
Ryanair ponownie zrewidował swój harmonogram na lato 2020 i po raz drugi ograniczył spodziewany wzrost ruchu z powodu dalszych opóźnień w odbiorze samolotów Boeing 737 MAX.
Linie lotnicze poinformowały, że obecnie prognozują wzrost liczby pasażerów o 156 mln rocznie, zamiast wcześniej wskazywanych 157 mln. Ryanair dodał, że zamierza zamknąć bazy w Norymberdze w Niemczech i na lotnisku Skavsta w Szwecji, w wyniku otrzymania tylko 10 samolotów, zamiast oczekiwanych 20.

Tani przewoźnik planuje również zmniejszyć przepustowość latem także w wielu innych bazach. Jak podał, prowadzi rozmowy z pracownikami i zainteresowanymi portami lotniczymi, aby wdrożyć redukcje w życie.

Linia lotnicza w zeszłym miesiącu ostrzegła też, że istnieje „realne ryzyko”, iż w przyszłym sezonie letnim nie będzie w stanie latać samolotem Boeing 737 MAX z powodu opóźnień w dostawie uziemionych samolotów.

Jeszcze w listopadzie Ryanair spodziewał się otrzymania 20 samolotów na początku przyszłego roku, a nie 30, jak pierwotnie planowano. Powiedział też o efekcie domina, na który wpływa zmiana tempa wzrostu liczby pasażerów (ze 162 milionów do 157).  W tym momencie linie spodziewają się pierwszego samolotu w marcu lub kwietniu, dwa miesiące później niż oczekiwano.

– Przykro nam z powodu tych dwóch kolejnych zamknięć baz i niewielkich cięć przepustowości w innych bazach, które są spowodowane wyłącznie dalszymi opóźnieniami dostaw samolotów Boeing MAX. Kontynuujemy współpracę z Boeingiem, naszymi pracownikami, związkami zawodowymi i pokrzywdzonymi lotniskami, aby zminimalizować ograniczenia przepustowości i utratę miejsc pracy – mówi dyrektor generalny Ryanaira, Eddie Wilson. Ryanair ma obecnie zamówienia na 210 nowych samolotów Boeing 737. 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair z 10,5 mln pasażerów w listopadzie

Biznes i przemysł

Ryanair z 10,5 mln pasażerów w listopadzie

Emilia Derewienko 04 grudnia 2019

Ryanair: Kolejne loty z Warszawy-Modlina do Dublina

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair: Kolejne loty z Warszawy-Modlina do Dublina

Redakcja 26 listopada 2019

Hiszpania: Wyrok skazujący Ryanaira

Pasażer i linie lotnicze

Hiszpania: Wyrok skazujący Ryanaira

Aleksander Domański 21 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5