Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Ryanair ostrzega pasażerów przed fałszywymi kartami pokładowymi


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-08-18 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Ryanair Press

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair ostrzega pasażerów przed fałszywymi kartami pokładowymi
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Ryanair wydały ostrzeżenie dla pasażerów rejsów niskokosztowca przed fałszywymi kartami pokładowymi wystawianymi przez serwis Kiwi.com.
Zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej 2015/1998 podróżni taniego przewoźnika mają obowiązek odprawienia się bezpośrednio w Ryanair i jednocześnie uzyskania informacji o wszystkich procedurach bezpieczeństwa. Serwis Kiwi.com obchodzi te istotne przepisy lotnicze, wydając własne karty pokładowe, które nie są uznawane za ważne w przypadku rejsów linii lotniczych z Irlandii.

Pasażerowie Ryanair posiadający kartę pokładową wydaną przez Kiwi.com nie będą mogli od 18 sierpnia wejść na pokład samolotu w związku z nieprzestrzeganiem procedur bezpieczeństwa i ochrony podczas odprawy. Klienci, którzy chcą uzyskać oficjalną kartę pokładową niskokosztowca, mogą to zrobić, otwierając swoją rezerwację na oficjalnej stronie lub w aplikacji taniego przewoźnika z Zielonej Wyspy.

Na początku bieżącego roku Ryanair wprowadził certyfikat „Verified by Ryanair”, aby jeszcze bardziej chronić klientów przed internetowymi biurami podróży, które mogą zawyżać ceny, podawać nieprawidłowe dane klienta i uniemożliwiać liniom lotniczym bezpośredni kontakt z pasażerami poprzez podawanie fałszywych adresów e-mail.

Tani przewoźnik z Irlandii uzyskał orzeczenie sądowe w Czechach nakazujące Kiwi.com zaprzestanie zastępowania adresów e-mail klientów fałszywymi adresami e-mail, uniemożliwiające Ryanair bezpośrednią komunikację z pasażerami, jednak serwis nie stosuje się jeszcze do tego nakazu. Certyfikat „Verified by Ryanair” jest gwarancją dla klientów, że dokonują rezerwacji bezpośrednio na stronie internetowej lub poprzez aplikację niskokosztowca z Zielonej Wyspy.

- Dowiedzieliśmy się o fałszywych kartach pokładowych w zeszłym tygodniu, gdy niewielka liczba pasażerów, którzy zarezerwowali swoje loty przez Kiwi.com, przybyła do gate’u bez oficjalnych kart pokładowych Ryanair. Zgodnie z przepisami UE linie lotnicze muszą bezpośrednio informować pasażerów o wszystkich procedurach bezpieczeństwa i ochrony dotyczących ich lotu. Kiwi.com obchodzi przepisy, odprawiając pasażerów i zastępując kartę pokładową Ryanair, fałszywą kartą pokładową wydaną przez Kiwi.com - wyjaśniła Dara Brady, dyrektor marketingu Ryanaira.

- Pasażerowie posiadający kartę pokładową Kiwi.com nie będą mogli wejść na pokład lotów Ryanair. Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji lotu Ryanair za pośrednictwem Kiwi.com, powinni skontaktować się z Kiwi.com w celu uzyskania niezbędnego numeru rezerwacji Ryanair i adresu e-mail, przy pomocy którego rezerwacja została założona, aby móc samodzielnie dokonać odprawy zgodnie z naszymi procedurami bezpieczeństwa. Odprawa rozpoczyna się 24 godziny przed wylotem dla wszystkich pasażerów i 60 dni przed wylotem dla pasażerów, którzy wykupili konkretne miejsce - podsumowała Dara Brady.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Więcej rejsów z Bydgoszczy do Dublina i plany wznowienia lotów do Kijowa

Pasażer i linie lotnicze

Więcej rejsów z Bydgoszczy do Dublina i plany wznowienia lotów do Kijowa

Redakcja/inf. pras. 17 sierpnia 2021

Dublin. LOT konkuruje z Ryanairem. Czy ma szansę?

Biznes i przemysł

Dublin. LOT konkuruje z Ryanairem. Czy ma szansę?

Łukasz Malinowski 12 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5