Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Ryanair: Jedynie 5 mln pasażerów we wrześniu


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-10-06 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair: Jedynie 5 mln pasażerów we wrześniu
fot. Ryanair
Liczba pasażerów irlandzkiej linii lotniczej spadła we wrześniu o 64 proc. w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku. W sierpniu było to tylko 50 proc. Spadek jest związany z kolejnymi ograniczeniami transportowymi, nakładanymi przez poszczególne państwa, gdy Europa wkracza w drugą falę pandemii COVID-19.
Po stosunkowo udanym sierpniu, w którym Ryanair przewiózł 7 mln pasażerów (to jednak o prawie połowię mniej niż w sierpniu 2019 roku, kiedy linie zanotowały 14,9 mln podróżnych – przyp. red.), nadszedł czas na nieco gorszy pod tym względem wrzesień. To zresztą normalne, gdyż ruch w sezonie letnim zazwyczaj jest wyższy niż w miesiącach po nim następujących.

Jednak ten wrzesień jest wyjątkowy, a spadki większe. Również dlatego, że Europa walczy z drugą falą koronawirusa, zamykając granice poszczególnych państw i wprowadzając szereg restrykcji, jak np. kwarantanna. W ubiegłym miesiącu przewoźnik z Irlandii przewiózł więc 5,1 mln pasażerów – co i tak jest znacznie lepszym wynikiem niż 40 tys. podróżnych w kwietniu…

Dla porównania, rok temu, na długo przed rozpoczęciem pandemii COVID-19, od sierpnia do września liczba pasażerów spadła jedynie o 0,8 mln (do 14,1 mln). Stanowiło to spadek o 5,4 proc. Jednak spadek nie koreluje ze spadkiem obserwowanym w tym roku. 

Potencjalni turyści nie chcą rezerwować lotów z wyprzedzeniem, gdyż restrykcje transportowe zmieniają się bardzo szybko. Zamknięcie danego kraju może nastąpić nawet tuż przed ich odlotem, czy w trakcie trwania pobytu. Ryanair na razie zniósł opłatę za zmianę terminu rezerwacji, w przypadku wszystkich lotów w październiku i listopadzie. Pasażerowie mogą zmienić rezerwację na dowolny czas przed 21 marca i zapłacić jedynie różnicę w cenie. Muszą jednak zainicjować zmianę co najmniej 7 dni przed pierwszym lotem, co oznacza, że krótkoterminowe zmiany wynikające z nowych przepisów nie są możliwe.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair stawia mocniej na Neapol. Pięć nowych tras i 17 lotów w tygodniu

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair stawia mocniej na Neapol. Pięć nowych tras i 17 lotów w tygodniu

Rafał Dybiński 05 października 2020

Towarzysz podróży leci za darmo! Ryanair z wyjątkową ofertą

Biznes i przemysł

Towarzysz podróży leci za darmo! Ryanair z wyjątkową ofertą

Rafał Dybiński 24 września 2020

Ryanair otworzy bazę w Paryżu i będzie latać do Krakowa

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair otworzy bazę w Paryżu i będzie latać do Krakowa

Rafał Dybiński 24 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5