Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Ryanair: Do końca 2018 roku chcemy uzyskać licencję brytyjskiego przewoźnika


Wstecz Dalej

Autor:

Magdalena Wosińska

Data publikacji:
2018-05-28 11:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ atwonline.com

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair: Do końca 2018 roku chcemy uzyskać licencję brytyjskiego przewoźnika
fot Ryanair
Ryanair w dalszym stopniu przygotowuje się do „twardego Brexitu”, ograniczając prawa głosu akcjonariuszy spoza UE i ustanawiając certyfikat brytyjskiego przewoźnika lotniczego, który powinien zostać przyznany do końca 2018 r.
Szef przewoźnika zapowiedział, że jest „ostrożnie optymistyczny”, co do okresu przejściowego, który potrwa do marca 2019 roku, czyli do momentu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

– We wrześniu złożymy wniosek do Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. W przypadku „twardego Brexitu” będziemy musieli zwrócić się do naszej bazy akcjonariuszy spoza UE – powiedział O'Leary. Ten ruch pozwoli Ryanairowi utrzymać status linii lotniczej UE. Uprzedził, że jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii bez zawarcia z nią umowy w sprawie otwartego nieba, to Ryanair zostanie zmuszony do ograniczenia prawa głosu wszystkich brytyjskich udziałowców, aby zapewnić większościową własność w nim inwestorom z Unii Europejskiej, by zachować licencje i prawa do latania po Europie. By przewoźnik mógł jednak latać nad brytyjskim niebem, będzie musiał zwrócić się o certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC).

Na podobny krok zdecydował się Wizz Air. Węgierska tania linia lotnicza właśnie potwierdziła, że uzyskała certyfikat brytyjskiego przewoźnika lotniczego i licencję na obsługę lotów, aby zabezpieczyć swoje rejsy po Brexicie. – Można oczekiwać, że górę weźmie zdrowy rozsądek. Ale dotąd rozmów o Brexicie nie cechowało wiele zdrowego rozsądku – dodał.

Przewoźnik zwiększył roczny zysk po opodatkowaniu o 10 procent, do 1,45 miliarda euro (analitycy spodziewali się 1,44, mld). Liczba pasażerów była większa o 9 procent i wyniosła 138 milionów. Zarazem udało jej się zmniejszyć koszty o 1 procent. W tym roku przewoźnik spodziewa się zysku 1,25 - 1,35 miliarda euro, przy zwiększeniu przewozów o 7 procent, do 139 mln osób i wzroście kosztów jednostkowych o 9 procent wraz z dodatkowym wydatkiem 400 mln euro na paliwo. Będzie to więc pierwszy spadek jego zysku od 5 lat.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair ponownie otworzy swoją bazę w Kopenhadze

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair ponownie otworzy swoją bazę w Kopenhadze

Justyna Urbaniak 28 maja 2018

IAG szykuje kolejną ofertę dla Norwegiana?

Pasażer i linie lotnicze

IAG szykuje kolejną ofertę dla Norwegiana?

Justyna Urbaniak 25 maja 2018

130 mln pasażerów Ryanaira. Przewoźnik zarobił 1,45 mld dolarów

Biznes i przemysł

130 mln pasażerów Ryanaira. Przewoźnik zarobił 1,45 mld dolarów

Magdalena Wosińska 21 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS