Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Ryanair: 36 mln obsłużonych podróżnych w ostatnich miesiącach roku 2019


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2020-02-03 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Ryanair

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair: 36 mln obsłużonych podróżnych w ostatnich miesiącach roku 2019
fot. Piotr Bożyk
Ryanair w ostatnim kwartale ubiegłego roku odnotował zysk w wysokości 88 mln euro, w porównaniu ze stratą 66 mln euro w analogicznym kwartale ubiegłego roku. W tym samym okresie ruch wzrósł o 6 proc., osiągając wynik 36 mln obsłużonych pasażerów. Warto przy tym pamiętać, że rok finansowy Ryanaira trwa do marca. 
Przychody na pasażera wzrosły o 13% (taryfy wyższe o 9%; rewizja dodatkowa o 21%). Ponad 90% lotów przybyło na czas (z wyłączeniem opóźnień ATC). W trzecim kwartale ogłoszono również 111 nowych tras dla sezonu 2020. Do kierowania polityką środowiskową Ryanair powołano w grudniu dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju.

Ryanair obsługuje najmłodszą flotę o najwyższych współczynnikach obłożenia i nowszych, bardziej ekonomicznych silnikach. Polityka środowiskowa linii zobowiązuje ją do całkowitej rezygnacji z plastiku w ciągu 5 lat, ograniczenia poziomu emitowanego hałasu nawet o 40% na miejsce, zmniejszenia emisji CO2 o 10% do 2030 roku. Linia zachęca też swoich pasażerów do przystępowania do dobrowolnego programu kompensacji emisji dwutlenku węgla i współpracuje z partnerami środowiskowymi w celu poprawy środowiska w Europie.

Przychody

Sprzedaż Ryanaira wzrosła o 21% do 1,91 mld euro. Lepsze niż oczekiwano rezerwacje na Boże Narodzenie i Nowy Rok, przy wyższych taryfach, doprowadziły do 16% wzrostu zaplanowanych przychodów. W tym samym czasie przewieziono 36 mln podróżnych przy 9% wyższych taryfach. Przychody dodatkowe wzrosły o 28% do 0,72 mld euro, ponieważ więcej gości wybiera usługi pierwszeństwa wejścia na pokład i usługi preferowanych miejsc. W październiku Ryanair Labs uruchomił nową platformę cyfrową z ulepszonymi, spersonalizowanymi ofertami dla podróżnych. Laboratoria koncentrują się teraz na poprawie penetracji kluczowych produktów pomocniczych w nadchodzących kwartałach.

Group Airlines

Linie lotnicze grupy nadal się rozwijają. W trzecim kwartale obrachunkowym (czyli w ostatnich trzech miesiącach roku 2019) Buzz powiększył swoją flotę do 32 B737 i rozszerzył działalność poza Polskę o nowe bazy w Pradze i Budapeszcie. Buzz powiększy swoją flotę do 50 samolotów B737 w sezonie letnim 2020, z 7 samolotami w polskich operacjach czarterowych i 43 operującymi regularnymi lotami.

Lauda nadal osiąga gorsze wyniki, taryfy są znacznie niższe niż oczekiwano, pomimo silnego wzrostu ruchu i wysokich obłożeń. Jak ogłoszono 10 stycznia, jest to bezpośredni wynik intensywnej konkurencji cenowej ze spółkami zależnymi Lufthansy w Niemczech i Austrii. Podczas gdy Lauda planowo ma obsłużyć 6,5 mln pasażerów w roku budżetowym 2020, średnie ceny biletów są znacznie niższe niż w przypadku innych linii lotniczych z Grupy. Kierownictwo Laudy wdraża nowy plan redukcji kosztów i poprawia penetrację produktów pomocniczych. Lauda zwiększy swoją flotę z 23 do 38 A320 do sezonu 2020, zwiększając pojemność w Wiedniu i zasilając nową bazę w Zadarze.

Malta Air stale rośnie i przejęła bazy francuskie, niemieckie, włoskie i maltańskie grupy. Jej flota wzrośnie do 120 samolotów w 2020 roku.

W trzecim kwartale obrachunkowym Ryanair DAC zmniejszył swoją flotę do 360 B737, ponieważ zarówno Buzz, jak i Malta Air przejęły więcej operacji lotniczych grupy. Armenia stała się najnowszym miejscem docelowym w styczniu. Niestety opóźnienia w dostawach Boeing MAX oznaczają, że DAC Ryanair musiał zamknąć szereg nierentownych baz zimowych, co doprowadziło do zwolnień załogi w Hiszpanii, Niemczech i Szwecji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
50 tys. pasażerów Ryanaira na trasie Szczecin – Kraków

Pasażer i linie lotnicze

50 tys. pasażerów Ryanaira na trasie Szczecin – Kraków

Emilia Derewienko 30 stycznia 2020

Ryanair negocjuje z Airbusem duże zamówienie A320neo i A321neo

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair negocjuje z Airbusem duże zamówienie A320neo i A321neo

Avgeek 25 stycznia 2020

Ryanair zamyka hiszpańskie bazy

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair zamyka hiszpańskie bazy

Justyna Urbaniak 22 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5