Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Ruszyły prace nad Krajową Strategią Zarządzania Ruchem Lotniczym


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2017-09-28 13:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ruszyły prace nad Krajową Strategią Zarządzania Ruchem Lotniczym
fot. Katowice Airport
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych IATA będą współpracować na rzecz stworzenia Krajowej Strategii Zrządzania Ruchem Lotniczym – poinformowała agencja w komunikacie nadesłanym do redakcji.
Krajowa strategia z najwyższym priorytetem

Zdaniem PAŻP oraz IATA tylko współpraca wszystkich podmiotów lotniczych pozwoli na osiągnięcie celów Single European Sky i przyniesie korzyści dla pasażerów, branży lotniczej i całej gospodarki. Pomóc w tym ma wspólny, strategiczny program modernizacji przestrzeni lotniczej oraz sieci ATM. Prezes PAŻP Janusz Niedziela przyznał, że stworzenie krajowej strategii ma obecnie najwyższy priorytet.

– Polska jest coraz silniejszą europejską gospodarką o ważnej pozycji strategicznej - pomostem między Europą Zachodnią a Wschodem. Partnerstwo między PANSA a IATA będzie miało zasadnicze znaczenie dla zwiększenia konkurencyjności Polski na międzynarodowym tynku lotniczym. Wspólnie pomożemy stworzyć strategię, która przyniesie realne korzyści i będzie służyć jako wzór modernizacji przestrzeni powietrznej w Europie – powiedział Dyrektor Generalny IATA, Alexandre de Juniac.

Prace nad dokumentem już trwają

Krajowa Strategia Zrządzania Ruchem Lotniczym określi kierunek rozwoju ATM w Polsce, ale również zmiany przestrzeni powietrznej, dzięki którym możliwe będzie zwiększenie jej pojemności oraz skrócenie tras. To zaś przełoży się na ograniczenie zużycia paliwa i negatywnego wpływu lotnictwa na środowisko. Celem narodowej strategii jest też położenie większego nacisku na współpracę międzynarodową, co przyspieszy osiągnięcie celów Single European Sky.

Prace nad Krajową Strategią Zrządzania Ruchem Lotniczym już ruszyły. Grupa robocza złożona z przedstawicieli PAŻP I IATA opracowuje podstawy, cele oraz wymagania na jakich oprze się Strategia. Do prac już we wczesnym etapie zostanie włączona szersza grupa podmiotów zarówno z branży lotniczej jak i spoza niej, aby zmaksymalizować jej spójność. Autorzy następnie zwrócą się do strony rządowej o wyrażenie poparcia i wdrożenie strategii.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

Biznes i przemysł

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

20 kwietnia 2020

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

Biznes i przemysł

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

20 kwietnia 2020

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

Pasażer i linie lotnicze

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

20 kwietnia 2020

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

20 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5