Radom: Wniosek o upadłość lotniska trafi do sądu - Rynek Lotniczy
 
Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Radom: Wniosek o upadłość lotniska trafi do sądu


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-07-20 15:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Radio Rekord

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Radom: Wniosek o upadłość lotniska trafi do sądu
fot. Port Lotniczy Radom/ Facebook
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zamierza przejąć lotnisko w Radomiu i dostosować je do roli portu uzupełniającego dla Okęcia. Negocjacje zakończyły się i możliwe jest uruchomienie procedury sądowej w sprawie upadłości radomskiego portu lotniczego. Pierwsi pasażerowie mogliby odlecieć z Radomia już w lecie 2020 roku.
Wkrótce do sądu ma trafić wniosek o upadłość Portu Lotniczego Radom – poinformowało lokalne Radio Rekord. Do wydziału gospodarczego radomskiego sądu miał zostać złożony wniosek o tzw. sprzedaż wymuszoną, ze wskazaniem nabywcy – spółki PPL. To niezbędny krok w procesie przejęcia radomskiego portu lotniczego przez Porty Lotnicze – spółkę, do której należy m.in. Lotnisko Chopina. PPL jest także współwłaścicielem Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Negocjacje w sprawie kwoty, jaką PPL miałby zapłacić samorządowcom z Radomia dopiero się zakończyły, jak wiadomo strony doszły do porozumienia, ale kwota transakcji nie została podana do wiadomości publicznej. Zgodnie ze słowami wicemarszałka Adama Bielana, chodzi o kilka milionów złotych.

Z informacji PPL-u wynika, że lotnisko będzie gotowe do przyjęcia pasażerów i linii lotniczych od sezonu letniego 2020 roku. Pierwotnie zakończenie projektu było datowane na sezon zimowy 2019/2020 roku. Jednym z najważniejszych elementów programu rozbudowy lotniska będzie remont i rozbudowa drogi startowej. Nowy właściciel planuje też budowę niezbędnych odcinków dróg kołowania, nowej płyty postojowej, nowego budynku terminalowego, a także układu drogowego łączącego terminal z miejską siecią drogową.

Umowa dzierżawy ma obowiązywać do roku 2040. Co z przyszłością portu lotniczego w Radomiu po tej dacie? – Plany rozwoju lotniska są długofalowe. Na razie jednak liczy się przede wszystkim najbliższy okres, czyli koncepcja uruchomienia lotniska do 2020 roku – informuje biuro prasowe PPL-u.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Radom: Wciąż brak wniosku o upadłość

Infrastruktura i lotniska

Radom: Wciąż brak wniosku o upadłość

Roman Czubiński 16 lipca 2018

Radom: Jest zgoda na umowę dzierżawy z PPL

Infrastruktura i lotniska

Radom: Jest zgoda na umowę dzierżawy z PPL

Roman Czubiński 27 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS