Partnerzy serwisu:
BIZNES I PRZEMYSŁ

Radom: Podpisano trzy umowy na projekt rozbudowy lotniska


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-02-28 13:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Radom: Podpisano trzy umowy na projekt rozbudowy lotniska
fot. Port Lotniczy Radom
PPL, właściciel Portu Lotniczego Radom, podpisał w środę (27 lutego) trzy umowy z projektantami rozbudowy lotniska. Chodzi o wykonawców dokumentacji nowego terminala, płyt postojowych i dróg kołowania oraz parkingów, dróg dojazdowych i dworca autobusowego.
Los radomskiego lotniska wydaje się przesądzony – port lotniczy zostanie zburzony i wybudowany od podstaw jako zupełnie nowy obiekt infrastrukturalny. Pomysł wzbudza wątpliwości, gdyż gotowy port z odpowiednimi komponentami stoi już na Mazowszu. Chodzi o lotnisko w Modlinie, które jednak utknęło w rozwojowym impasie przez wzgląd na brak porozumienia jego właścicieli, a konkretnie: wstrzymywanie przez PPL decyzji o zaciągnięciu kredytu i rozbudowie.

Projekt nowego terminala lotniska w Radomiu będzie kosztował 1,9 mln zł – dokumentacja będzie gotowa w ciągu kilku miesięcy, umowa została podpisana z konsorcjum firm GMT z Mysłowic i PiG Architekci z Warszawy. Następnie wybrany zostanie wykonawca samej budowy. Prace realizacyjne miałyby się rozpocząć pod koniec 2019 roku, a zostaną ukończone, zgodnie z wizją PPL-u – w październiku 2020 roku. W listopadzie natomiast mogłyby się odbyć pierwsze loty z Portu Lotniczego Radom.

Z kolei za projekt dróg kołowania i płyt postojowych PPL chce zapłacić 3 mln zł, a budowa ma rozpocząć się jesienią. Podpisano już umowę z konsorcjum warszawskich firm projektowych Innebo Group i Projekt Plus. Natomiast projektanci dwóch parkingów dla pasażerów, dróg miejskich i dworca autobusowego za swoje usługi dostaną około 1,5 mln zł. To firmy Arcadis z Warszawy i WLC z Krakowa.

W marcu ma również wystartować przetarg na przebudowę pasa startowego na radomskim lotnisku. PPL umowę z wykonawcą chce podpisać w czerwcu, natomiast droga startowa byłaby gotowa do użytku w sierpniu 2020 roku.

Port Lotniczy Radom ma także zyskać nowe możliwości dojazdowe – podczas środowej konferencji prasowej Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło, że zarówno brakujący fragment drogi ekspresowej S7 z Warszawy do Radomia, jak i linia kolejowa ze stolicy będą gotowe do roku 2021. Czas dojazdu koleją do lotniska ma wynieść 75 minut, natomiast samochodem, po zakończonej trasie – 67 minut. Co ciekawe, pociąg z Warszawy do Radomia będzie mógł rozwinąć prędkość do 160 km/h.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wild: Koleją ze stolicy do Radomia w 75 minut, samochodem – w godzinę

Infrastruktura i lotniska

Wild: Koleją ze stolicy do Radomia w 75 minut, samochodem – w godzinę

Emilia Derewienko 27 lutego 2019

Na ratunek – Radom!

Infrastruktura i lotniska

Na ratunek – Radom!

Aleksander Domański 23 lutego 2019

Port Lotniczy Radom: Jest nowy przetarg na rozbudowę drogi startowej

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Radom: Jest nowy przetarg na rozbudowę drogi startowej

Emilia Derewienko 18 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5