Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Algieria usunięta z listy krajów, z których można bezpiecznie podróżować do UE


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-07-31 07:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Algieria usunięta z listy krajów, z których można bezpiecznie podróżować do UE
fot. Air Canada
Rada Unii Europejskiej zaktualizowała listę państw, z których dopuszczone są podróże do krajów członkowskich. Nowe zestawienie nie uwzględnia już Algierii.
Na zaktualizowanej liście znalazły się Australia, Kanada, Gruzja, Japonia, Maroko, Nowa Zelandia, Rwanda, Korea Południowa, Tajlandia, Tunezja i Urugwaj. Wyszczególniono również Chiny, ale z zastrzeżeniem potwierdzenia wzajemności ze strony Państwa Środka. Obywatele Andory, Monako, San Marino i Watykanu mają być traktowani jak rezydenci Unii Europejskiej.

Kryteria służące określeniu państw dopuszczonych do podróży do krajów członkowskich obejmują przede wszystkim sytuację epidemiologiczną i środki zapobiegające rozprzestrzenianiu wirusa COVID-19, a także względy gospodarcze i społeczne. Liczba przypadków zakażeń koronawirusem w ciągu ostatnich 14 dni nie może być większa od szesnastu na 100 tys. mieszkańców. Poza tym kraje, dopuszczone do możliwości podróżowania do Unii Europejskiej powinny mieć stabilny i malejący wskaźnik zachorowań w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Restrykcje w przekraczaniu granicy zewnętrznej krajów członkowskich nie dotyczą obywateli Unii Europejskiej oraz państw należących do strefy Schengen (Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Szwajcaria), a także ich rodzin.

Zalecenie Rady Unii Europejskiej nie jest prawnie wiążącym instrumentem, a jedynie rekomendacją. Władze państw członkowskich ponoszą odpowiedzialność za realizację treści opublikowanego zalecenia. Każdy kraj członkowski nie powinien podejmować jednak decyzji o zniesieniu ograniczeń w podróżowaniu z państw nieuwzględnionych w wykazie, dopóki nie stanie się to w skoordynowany sposób.

Lista wymienionych państw dopuszczonych do podróży do krajów członkowskich będzie nadal regularnie poddawana ocenie na podstawie przyjętych kryteriów i może być dalej aktualizowana przez Radę Unii Europejskiej po ścisłych konsultacjach z Komisją Europejską oraz odpowiednimi agencjami i służbami.

Ograniczenia w podróżowaniu mogą zostać całkowicie lub częściowo zniesione lub ponownie wprowadzone w odniesieniu do konkretnego kraju już wymienionego w liście w zależności od zmian warunków i oceny sytuacji epidemiologicznej. Jeżeli sytuacja w danym państwie szybko się pogorszy, należy podjąć szybkie decyzje.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Jacek Krawczyk: Latanie z połową pustych miejsc jest absurdem (Wywiad)

Prawo i polityka

Jacek Krawczyk: Latanie z połową pustych miejsc jest absurdem (Wywiad)

Emilia Derewienko 01 czerwca 2020

Europejskie agencje żeglugi wzywają KE do zmian w programach unijnych

Prawo i polityka

Europejskie agencje żeglugi wzywają KE do zmian w programach unijnych

Rafał Dybiński 15 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5