Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Przewozowe wyniki Grupy Lufthansa za kwiecień


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-05-14 14:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Lufthansa Group

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Przewozowe wyniki Grupy Lufthansa za kwiecień
fot. Lufthansa
W poprzednim miesiącu linie wchodzące w skład Grupy Luthansa przewiozły 12,5 mln pasażerów. To oznacza trzyprocentowy wzrost wobec wyników kwietnia 2018 roku. Zwiększyło się równie o 2 proc. wypełnienie i osiągnęło poziom 83,3 proc.
W omawianym czasie oferowanie członków Grupy zwiększyło się o 4 proc., licząc rok do roku. Sprzedaż biletów zaś wzrosła o 6,5 proc. Spadła za to ilość obsłużonego frachtu o 4,2 proc. Trzeba to zestawić ze zwiększeniem oferowania powierzchni przeznaczonej przewozowi lotniczemu towarów o 9,3 proc. Koniec końców samoloty Grupy latały wypełnione przesyłkami w 59,3 proc., co oznacza, że w wartość ta zmniejszyła się wobec wyników za czwarty miesiąc zeszłego roku o 8,4 proc.

Network Airlines z ponad 9,3 mln pasażerów            

Sieć Airlines, w tym Lufthansa, SWISS i Austrian Airlines, przewoziła w kwietniu ponad 9,3 miliona pasażerów. To o 5 proc. więcej niż w poprzednim roku. Kwiecień tego roku wobec analogicznego okresu zeszłego roku oznaczał również wzrost oferowania (+ 4,1 proc.), sprzedaży (+ 6,7 proc.) oraz wypełnienia samolotów (+ 2 proc.). Ta ostatnia wartość wyniosła 83,3 proc. i walnie przyczyniła się do całościowych wyników grupy.

Eurowings zwiększa podaż i sprzedaż

Eurowings (w tym Brussels Airlines) przewoził w kwietniu około 3,2 mln pasażerów. Wśród tej liczby 2,9 miliona pasażerów odbyło loty krótkodystansowe, to o 4,1 proc. mniej niż przed rokiem, a około 300 000 udało się w dalsze podróże – w tej kategorii wzrost wyniósł 19,1 proc.

Oferowanie linii wzrosło  3,4 proc, a sprzedaż o 5,8 proc. Zapełnienie maszyn zwiększyło się o 1,9 proc. i wyniosło 83,1 proc.

Najsilniejszy wzrost liczby pasażerów w Wiedniu

Liderem wzrostów pod względem lotnisk będących węzłami przesiadkowymi Grupy w kwietniu był Wiedeń, gdzie klientów przewoźników tworzących Grupę Lufthansy było o 5,9 proc. więcej niż przed rokiem. We Frankfurcie i Zurychu wzrost wynosił 4,3 proc, w Monachium zaś 2,6 proc. Liczba dostępnych biletów na linie Grupy zwiększyła się w wymienionych portach następująco: Wiedeń + 6,8 proc., Monachium 6,2 proc., Zurych + 4,6 proc. a Frankfurt + 1,9 proc.

Sama Lufthansa też z dobrymi wynikami

Niemiecki przewoźnik narodowy przetransportował w kwietniu ponad 6,2 mln pasażerów, co stanowi liczbę o 4,9 proc. większą niż przed rokiem. Wzrosły również liczba oferowanych miejsc (+ 3,6 proc.) oraz sprzedaży (6,4 proc.). Współczynnik wypełnienia także się zwiększył (+ 2,2 proc.) i wyniósł 82,9 proc.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lufthansa Group: Ponad 11 mln pasażerów w marcu

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa Group: Ponad 11 mln pasażerów w marcu

Piotr Bożyk 12 kwietnia 2019

Lufthansa planuje zamówić samoloty wąskokadłubowe

Biznes i przemysł

Lufthansa planuje zamówić samoloty wąskokadłubowe

Piotr Bożyk 29 marca 2019

Monachium: 150 mln euro zysku lotniska

Infrastruktura i lotniska

Monachium: 150 mln euro zysku lotniska

Aleksander Domański 22 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5