Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Prezes PAŻP zrezygnował ze stanowiska. Powodem konflikt z ministrem Wildem


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-06-28 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Prezes PAŻP zrezygnował ze stanowiska. Powodem konflikt z ministrem Wildem
Fot. pansa
Janusz Niedziela, prezes PAŻP, zrezygnował ze stanowiska. Poinformował o tym PAP, dementując jednocześnie wcześniejsze doniesienia Faktu, jakoby ze swojej funkcji obecny prezes został odwołany.
W rozmowie z PAP Niedziela podał też powody swojej rezygnacji – są to „trudności we współpracy z panem ministrem Mikołajem Wildem”. Dodał też, że minister Wild „ma kandydata na moje stanowisko i daje mi o tym fakcie często do zrozumienia”.

W związku z zaistniałą sytuacją Niedziela złożył prośbę o odwołanie ze stanowiska na ręce ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Jak zadeklarował Adamczyk, sam nie wie, czy rezygnację będzie akceptował właśnie minister, czy premier. Niemniej „jeżeli ich decyzja będzie taka, że powinienem zostać w PAŻP-ie, to ja oczywiście deklaruję dalszą współpracę z ministrem Mikołajem Wildem”.

Niedziela zaznaczył również, że zarówno minister Wild, jak i Agencja, którą zarządza, realizują program rządowy w zakresie rozwoju lotnictwa. PAŻP ma sukcesy na polu rozwoju infrastruktury, notuje stały wzrost ruchu, ma bardzo dużo inwestycji, rozległe plany na przyszłość, w tym również związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. W tym zakresie Agencja spełnia swoją rolę.

Prezes PAŻP zdementował również przytaczane przez Fakt informacje o konfliktach w Agencji. Jak stwierdził Niedziela, nie ma problemów na linii zarząd PAŻP a związki zawodowe. Podkreślił też, iż związki zawodowe w ostatnim czasie skierowały pismo do premiera Mateusza Morawieckiego z informacją, że bardzo cenią współpracę z nim.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej jest odpowiedzialna za zarządzanie polską przestrzenią powietrzną oraz za zaawansowaną infrastrukturę lotniczą, którą buduje i rozwija. Sprawuje nadzór m.in. nad systemem radarowym, urządzeniami nawigacji lotniczej, systemami łączności i systemami wspomagającymi lądowanie.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnisko w Modlinie: PAŻP jednak wydzierżawi system ILS kategorii II

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Modlinie: PAŻP jednak wydzierżawi system ILS kategorii II

Emilia Derewienko 16 kwietnia 2018

PAŻP wybrał wykonawcę budowy Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego w Poznaniu

Infrastruktura i lotniska

PAŻP wybrał wykonawcę budowy Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego w Poznaniu

Justyna Urbaniak 13 kwietnia 2018

Tak prezentuje się nowa wieża kontroli lotów w Kraków Airport (ZDJĘCIA)

Infrastruktura i lotniska

Tak prezentuje się nowa wieża kontroli lotów w Kraków Airport (ZDJĘCIA)

Emilia Derewienko 13 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS