Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Prawie 3,7 mln pasażerów w kwietniu w portach Norwegii


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2022-05-20 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Prawie 3,7 mln pasażerów w kwietniu w portach Norwegii
fot. Avinor
Prawie 3,7 mln pasażerów podróżowało w kwietniu 2022 roku do lub z lotnisk Avinor, rządowego operatora 43 portów w Norwegii - informuje serwis "Routes". To wzrost aż o 349 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.
Optymistyczne wyniki są w dużej mierze efektem ożywienia międzynarodowego ruchu lotniczego. Statystyki z kwietnia bieżącego roku oznaczają poprawę o 87 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem sprzed trzech lat, czyli jeszcze przed wybuchem kryzysu wywołanego wirusem COVID-19.

Pozytywny wpływ na branżę turystyczną

– Dostrzegamy wyraźny wzrost danych dotyczących ruchu, zarówno pod względem liczby pasażerów, jak i transportów lotniczych. To pozytywnie wpływa na miejsca pracy związane z naszymi portami oraz na branżę turystyczną w całej Norwegii – podkreślił Gaute Skallerud Riise, wiceprezes Avinor.

Liczba komercyjnych przewozów lotniczych w kwietniu 2022 roku wzrosła z 29 100 do 50 917. To oznacza wzrost o 75 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. W porównaniu z kwietniem 2019 roku poziom jest niższy o zaledwie 3 proc.

Liczba pasażerów przemieszczających się do i z międzynarodowych destynacji na lotniskach Avinor wzrosła z 65 180 pasażerów w 2021 roku do 1 315 930 w kwietniu 2022 roku. Oznacza to wzrost aż o 1919 proc. W porównaniu z danymi z 2019 roku podróżowało natomiast o 27 proc. mniej pasażerów.

Ogromne wzrosty ruchu międzynarodowego 

Krajowy ruch w Oslo wzrósł w kwietniu o 330 proc. rok do roku. Ze stolicy kraju do innych destynacji w Norwegii podróżowało w sumie 856 131 osób. Ruch międzynarodowy z Oslo wzrósł natomiast aż o 1951 proc. Takie trasy wybrało ze stołecznego lotniska 992 255 pasażerów.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z rosnących statystyk dotyczących ruchu w Avinor – stwierdził Christian Lunde, dyrektor generalny serwisu VisitOSLO. – Silna sieć połączeń z lotnisk w naszej stolicy jest bardzo ważna. Firmy zależne od podróży i turystyki w Oslo doświadczają aktualnie wysokiego poziomu aktywności, a my rozpoczynamy sezon letni z odświeżonym optymizmem i motywacją – dodał Lunde.

Krajowy ruch w Bergen z kolei w kwietniu wzrósł w odniesieniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku o 164 proc. Z drugiego pod względem wielkości norweskiego portu do innych krajowych destynacji podróżowało w sumie 323 359 pasażerów. Ruch międzynarodowy z Bergen zwiększył się natomiast aż o 1531 proc. Takie trasy wybrało 144 256 pasażerów. Podobne wzrosty odnotowano w Stavanger i Trondheim.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wspólne testy systemu iTEC z udziałem PAŻP i AVINOR

Infrastruktura i lotniska

Wspólne testy systemu iTEC z udziałem PAŻP i AVINOR

inf. pras 16 marca 2022

Norwegia: Duży wzrost pasażerów na trasach krajowych. Cargo też w górę

Pasażer i linie lotnicze

Norwegia: Duży wzrost pasażerów na trasach krajowych. Cargo też w górę

Rafał Dybiński 18 września 2021

Solaris Urbino na lotnisku w Tromsø

Infrastruktura i lotniska

Solaris Urbino na lotnisku w Tromsø

simetra 18 czerwca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5