Partnerzy serwisu:
PRAWO I POLITYKA

PPL blokuje rozbudowę schroniska dla zwierząt?


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-11-27 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Miasto Stołeczne Warszawa/ wp.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PPL blokuje rozbudowę schroniska dla zwierząt?
Fot. Dariusz Kłosiński, Lotnisko Chopina
W związku z wczorajszą deklaracją premiera Mateusza Morawieckiego władze Warszawy złożyły wniosek o pomoc w realizacji inwestycji ważnej dla rozwoju Schroniska Na Paluchu. By zmodernizować pawilon geriatrii, potrzebna jest gwarancja od PPL-u użyczenia placówce części nieruchomości na minimum 10 lat.
Ochrona naszych braci mniejszych jest dla nas bardzo ważna. Zapraszam przedstawicieli schroniska dla zwierząt Na Paluchu na spotkanie – chcemy wyciągnąć pomocną dłoń do tych, którzy poświęcają swoje życie na niesienie pomocy bezdomnym zwierzętom – napisał wczoraj na Twitterze premier RP, komentując doniesienia o problemach finansowych największego warszawskiego schroniska dla zwierząt.

Spotkało się to z natychmiastową reakcją. – Zaproszenie przyjmuję z wielką radością. Czekam tylko na informację, kiedy mogę spotkać się z premierem –  powiedział Henryk Strzelczyk, dyrektor "Palucha". – Od dwóch lat negocjuję z Portami Lotniczymi możliwość wykorzystania terenów przyległych do schroniska, które są w ich zarządzie. Oczekiwania Warszawy utknęły w martwym punkcie. Prezes odmówił podpisania wynegocjowanej umowy, choć otrzymał zgodę rady nadzorczej – tłumaczy dyrektor.

Na razie PPL nie komentuje całej sprawy. Schronisko Na Paluchu od lat funkcjonuje na nieruchomości Skarbu Państwa za zgodą i wiedzą PPL-u. Obiekt zajmuje powierzchnię 3 ha, z czego 1 ha należy do miasta Warszawy, pozostałe 2 ha są zaś użyczane przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.  

Negocjacje z przedstawicielami PPL-u na umowę użyczenia na rzecz m.st. Warszawy części gruntu na minimum 10 lat trwają od dłuższego czasu. Schronisko powinno mieć też prawo do rozbiórki obecnych instalacji i zabudowy. Jeśli zostanie zagwarantowane bezpieczeństwo, Paluch będzie mógł przejść potrzebną modernizację. – Chcemy zapewnić jak najlepsze warunki dla zwierząt będących pod naszą opieką i warunki pracy dla 300 wolontariuszy, którzy codziennie pomagają w funkcjonowaniu placówki. Zależy nam na wyremontowaniu geriatrii dla najstarszych zwierząt oraz poszerzeniu strefy socjalnej dla ochotników o wielkim sercu. Jednak nie mamy zgody zarządcy nieruchomości, dlatego apelujemy o wsparcie do Premiera RP – powiedziała Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy.

Obiekt wymaga wielkiej zmiany i dostosowania do potrzeb starych psów. Na inwestycję są zarezerwowane odrębne pieniądze w budżecie stolicy. Jednak bez zgody PPL-u nie ma mowy o przeprowadzeniu inwestycji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PPL kupi Baltonę

Biznes i przemysł

PPL kupi Baltonę

Emilia Derewienko 02 października 2019

Radom: Podpisano trzy umowy na projekt rozbudowy lotniska

Biznes i przemysł

Radom: Podpisano trzy umowy na projekt rozbudowy lotniska

Emilia Derewienko 28 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5