Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

PPL, ABW i RCB zacieśniają współpracę na rzecz bezpieczeństwa


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-09-20 07:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PPL, ABW i RCB zacieśniają współpracę na rzecz bezpieczeństwa
fot. Piotr Bożyk
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zacieśniają współpracę w zakresie zapewniania najwyższego poziomu ochrony w transporcie lotniczym.
W dniach 16–17 września 2021 r. w Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport odbyła się konferencja, podczas której uczestnicy omówili zagadnienia dotyczące kwestii bezpieczeństwa lotnictwa oraz pochylili się nad podejmowanymi inicjatywami związanymi z zarządzaniem bezpieczeństwem. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na to, że prawidłowa praca portu lotniczego wymaga współdziałania wszystkich komórek odpowiedzialnych za zapewnienie właściwego poziomu ochrony.

– Sytuacja na świecie dynamicznie się zmienia, dlatego należy nieustannie podnosić standardy i przyglądać się wszystkim niepokojącym sytuacjom, które mogą zagrozić naruszeniem porządku – powiedział Stanisław Wojtera, prezes PPL.

– Firmy i instytucje takie jak PPL, ABW i RCB powinny wychodzić naprzeciw potrzebom i wyzwaniom współczesnego lotnictwa i wspólnie monitorować poziom bezpieczeństwa, ponieważ jest ono priorytetem podczas wykonywania operacji lotniczych – powiedział Grzegorz Grzegorski, Dyrektor Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW.

– W obecnych czasach informacje przekazywane są błyskawicznie, dlatego trzeba równie szybko na nie reagować. Tylko dzięki ścisłej współpracy jesteśmy w stanie to osiągnąć – powiedział płk Konrad Korpowski, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele najważniejszych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu lotniczym. Poza organizatorami były to m.in. Urząd Lotnictwa Cywilnego, Państwowa Straż Pożarna, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Straż Graniczna i Wojska Obrony Terytorialnej.

Wszyscy uczestnicy konferencji byli zainteresowani zacieśnianiem dalszej współpracy oraz wyrazili przekonanie, że tego typu spotkania, podczas których możliwa jest wymiana doświadczeń i poglądów, zwiększają skuteczność systemu zarządzania kryzysowego w aspekcie bezpieczeństwa ruchu lotniczego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Horała: Fuzja CPK z PPL jest niezbędna. Będzie nowa spółka

Prawo i polityka

Horała: Fuzja CPK z PPL jest niezbędna. Będzie nowa spółka

inf. pras 13 września 2021

Wojtera: Postaramy się, aby pasażerowie polubili Radom. Modlin na tym nie straci

Pasażer i linie lotnicze

Wojtera: Postaramy się, aby pasażerowie polubili Radom. Modlin na tym nie straci

Rafał Dybiński 11 września 2021

Europejskie lotniska V4+ jednym głosem o międzynarodowej współpracy

Infrastruktura i lotniska

Europejskie lotniska V4+ jednym głosem o międzynarodowej współpracy

inf. pras 09 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5