Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Poznań: Gorszy sierpień. Zima może być rekordowa


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-09-25 09:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Lotnisko Poznań

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: Gorszy sierpień. Zima może być rekordowa
fot. Poznań-Ławica
W ostatnim miesiącu szczytu wakacyjnego poznańskie lotnisko obsłużyło 293 tysiące pasażerów. To wyraźny, bo licząc rok do roku, dziewięcioprocentowy spadek. Władze portu zapewniają jednak, że nie ma się czym przejmować. Raz, że rok 2018 był rekordowy, dwa, że nadchodzący sezon zimowy oznacza znaczące zwiększenie operacji lotniczych.
W 2018 roku lotnisko w Poznaniu odnotowało ponad 34 proc. wzrostu. Co było rekordowym wzrostem wśród wszystkich polskich portów lotniczych. Statystyki sierpniowe są wedle przedstawicieli lotniska przewidywaną korektą. Główny wpływ na spadki miał gorszy od zeszłorocznego wynik przewozów czarterowych. Optymizm prezesa lotniska jednak nie gaśnie.

Komentarz prezesa Wiatrowskiego

– Stała wzrostowa tendencja naszego portu pokazuje przede wszystkim, że jest to lotnisko stworzone dla pasażerów. Mimo korekt cały czas zwiększamy ilość oferowanych kierunków i dbamy, by były dostosowane do potrzeb naszych klientów. Planujemy też inwestycje, które ułatwią życie wszystkim pasażerom oraz pozwolą na jeszcze sprawniejszą odprawę i kontrolę bezpieczeństwa. Niedługo zostanie otwarty nowy hotel marki Moxy by Marriott, zlokalizowanym przy lotnisku. Wybór poznańskiego lotniska nie jest przypadkowy. Port o ustabilizowanej pozycji, podlegający ciągłemu rozwojowi to doskonały zasób klientów – mówi Mariusz Wiatrowski, Prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Zimowe zmiany w siatce

W sezonie zimowym 2019/2020 Ryanair i Wizz Air zaoferują 25 tras z wielkopolskiego lotniska. To wzrost o 25 proc. względem sezonu zeszłorocznej zimy. Na klientów lotniska czekają dwie nowy trasy węgierskiego przewoźnika i cztery irlandzkiego. Dobrą wiadomością jest również zwiększenie oferowania przez PLL LOT, które będzie teraz realizować z Poznania do Warszawy 36 rejsów tygodniowo.

Birmingham i Kutaisi (Wizz Air) oraz Budapeszt, Odessa, Charków i Paryż (Ryanair) to nowe kierunki, które pojawiły się na rozkładzie lotów Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Dwie pierwsze nowości od Wizz Air wystartowały 16 i 18 września. Nowe trasy Ryanaira wystartują już pod koniec października. Wszystkie nowe kierunki będą oferowane dwa razy w tygodniu.

Począwszy od sezonu Zima 2019/2020, który startuje 28 października, narodowy przewoźnika PLL LOT zwiększy także częstotliwość lotów na trasie z Poznania do Warszawy, oferując nawet 6 rejsów dziennie w dni robocze (tygodniowa liczba rejsów wrośnie z 30 do 36).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnisko i przewoźnik drogowy: Jak to ułożyć w całość?

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko i przewoźnik drogowy: Jak to ułożyć w całość?

Sebastian Gościniarek, Wojciech Ławniczak 20 września 2019

Lotnisko w Poznaniu: 292 tys. obsłużonych pasażerów w lipcu

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Poznaniu: 292 tys. obsłużonych pasażerów w lipcu

Emilia Derewienko 21 sierpnia 2019

Szczecin: Bezpośrednie transfery na lotnisko Poznań-Ławica

Infrastruktura i lotniska

Szczecin: Bezpośrednie transfery na lotnisko Poznań-Ławica

Emilia Derewienko 23 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5