Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Powstało Centrum Badań Ryanair nad Zrównoważonym Lotnictwem


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-05-02 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Ryanair Press

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Powstało Centrum Badań Ryanair nad Zrównoważonym Lotnictwem
fot. Trinity College Dublin
Trinity College w Dublinie we współpracy z największymi tanimi liniami lotniczymi Europy ogłosiły otwarcie Centrum Badań Ryanair nad Zrównoważonym Lotnictwem. 
Przełomowa inicjatywa, pierwsza tego rodzaju w Irlandii, jest możliwa dzięki darowiźnie w wysokości 1,5 mln euro, którą Trinity wykorzysta na zainicjowanie multidyscyplinarnego zespołu badawczego, który zaangażuje się w badania nad zrównoważonymi paliwami lotniczymi (SAF), systemami napędowymi statków powietrznych z zerową emisją dwutlenku węgla oraz mapowaniem hałasu. Ta nowa wiedza posłuży za podstawę polityki zarówno w UE, jak i poszczególnych krajach w zakresie uczynienia lotnictwa zrównoważonym pod względem środowiskowym i ekonomicznym, a także przekieruje przyszłe inwestycje przemysłu lotniczego na zrównoważony rozwój.

Projekt, w którym zatrudnionych będzie sześć osób, rozpocznie się latem 2021 roku. Ryanair uważa, że ​​lotnictwo musi odgrywać wiodącą rolę w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym i kładzie większy nacisk na łagodzenie wpływu swojej działalności na środowisko. Celem Ryanaira do 2030 roku jest zasilenie 12,5% swoich lotów zrównoważonymi paliwami lotniczymi. Działania te wraz z inwestycją w nowy samolot typu Boeing „Gamechanger”, znacznie ograniczy emisję CO2 i hałasu w ciągu następnej dekady. Zrównoważony rozwój i technologie niskoemisyjne są kluczowym elementem nowej generacji wiedzy w Trinity.

Partnerstwo to stanie się częścią E3 (Engineering, Environment and Emerging Technologies) – inicjatywy w zakresie inżynierii, środowiska i nowych technologii w Trinity College w Dublinie, która zajmuje się złożonymi, globalnymi problemami, takimi jak te, z którymi boryka się przemysł lotniczy. Badanie Gold Standard będzie miało na celu opracowanie zrównoważonych rozwiązań dla przemysłu dążącego do rentownej, neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla przyszłości, z bardziej ekologicznymi ofertami dla swoich klientów i przyjazną dla życia planetą dla wszystkich. 

Centrum Badań Ryanair nad Zrównoważonym Lotnictwem przyspieszy trzy kluczowe obszary badań:
 • Zrównoważone paliwa lotnicze
 • Układy napędowe statków powietrznych o zerowej zawartości węgla
 • Mapowanie hałasu dla flot samolotów o niskim poziomie hałasu

  – 1,5 mln euro darowizny od Ryanair na pomoc w otwarciu pierwszego w Irlandii Centrum Badań nad Zrównoważonym Lotnictwem to niezwykle ekscytujący projekt i ważny filar naszych inicjatyw środowiskowych, wspierający nasz cel polegający na zasilaniu 12,5 proc. lotów paliwami lotniczymi zgodnymi z zasadami zrównoważonego rozwoju do 2030 roku. Jako największa w Europie linia lotnicza, mamy obowiązek zminimalizować nasz wpływ na środowisko, uczynić latanie bardziej ekologicznym i poprowadzić naszą branżę w kierunku bardziej zrównoważonego sposobu latania, przy jednoczesnym utrzymaniu niskich i przystępnych cenowo lotów dla wszystkich Europejczyków – podkreślił Thomas Fowler, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju Ryanair.

  – Partnerstwo z Trinity College w Dublinie ma na celu informowanie i usprawnianie przyszłych inwestycji przemysłu lotniczego w celu zapewnienia neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla przyszłości dla lotnictwa i redukcji hałasu poprzez inwestycje w nowe technologie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z prof. Stephenem Dooleyem, prof. Stephenem Spence’m i ich zespołami zaangażowanymi w badania zrównoważonych paliw lotniczych, systemów napędowych statków powietrznych o zerowej emisji dwutlenku węgla i mapowania hałasu dla flot samolotów o niskim poziomie hałasu. Dzięki nim przemysł będzie miał wiedzę potrzebną do śmiałego inwestowania w zrównoważone paliwa i technologie – dodał Fowler. 

  – Przełomowa potrzeba, aby ludzkość sprostała wielkiemu wyzwaniu naszych czasów – zmianom klimatycznym – wymaga nowego myślenia na każdym froncie. Nauka i badania technologiczne mają do odegrania istotną rolę w znalezieniu zrównoważonych rozwiązań dla lepszego świata, a 3E jest dalekowzroczną odpowiedzią Trinity na to zapotrzebowanie. Korzystając z nowych technologii, nasze multidyscyplinarne zespoły naukowców i inżynierów w nowym Centrum Badań Zrównoważonego Lotnictwa Trinity zajmą się ważnymi kwestiami, takimi jak, jak zmniejszenie emisji dzięki zrównoważonym paliwom lotniczym, napędowi elektrycznemu i zmniejszonemu hałasowi. Cieszymy się, że wspólnie z Ryanairem, który zobowiązał się być najbardziej ekologiczną linią lotniczą w Europie, będziemy odkrywać ekscytujące nowe horyzonty – podsumował Dr Patrick Prendergast, Rektor Trinity College w Dublinie.
 • Podziel się z innymi:


  facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
  ZOBACZ RÓWNIEŻ:
  Rekordowy rozkład lotów Ryanaira z portu w Modlinie. Siedem nowych tras

  Pasażer i linie lotnicze

  Rekordowy rozkład lotów Ryanaira z portu w Modlinie. Siedem nowych tras

  Redakcja/inf. pras. 29 kwietnia 2021

  Ryanair założy bazę w Rydze. Jesienią dwie nowe trasy do Polski

  Pasażer i linie lotnicze

  Ryanair założy bazę w Rydze. Jesienią dwie nowe trasy do Polski

  Rafał Dybiński 28 kwietnia 2021

  Oslo i Trapani dołączyły do siatki letnich tras Ryanaira z Katowic

  Pasażer i linie lotnicze

  Oslo i Trapani dołączyły do siatki letnich tras Ryanaira z Katowic

  Rafał Dybiński 26 kwietnia 2021

   

   

   

   

   

   

  Śledź nasze wiadomości:
  Zapisz się do newslettera:
  Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
  Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


  współpraca

   Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
  © ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5