Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Port w Ostendzie stawia na cargo. Znakomite wyniki wymusiły inwestycje


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-01-07 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/aviation24.be

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Port w Ostendzie stawia na cargo. Znakomite wyniki wymusiły inwestycje
fot. Ostend Airport
Lotnisko w belgijskiej Ostendzie zamknie 2020 rok z doskonałymi wynikami cargo. Wolumen obrotu wzrósł bowiem aż o 112 proc.
Port na wybrzeżu Flandrii przyjął w minionym roku 52 659 ton ładunków. To był najlepszy wynik od 2013 roku. Rejsów towarowych, głównie z towarami pilnej potrzeby i sprzętem medycznym, było o 133 proc. więcej niż w 2019 roku. Qatar Airways wciąż kontynuują takie operacje, podobnie jak Egyptair, które nawet zwiększyły ich częstotliwość w ostatnich miesiącach.

Liczba pasażerów spadła jednak aż o 75,6 proc. Lotnisko nad Morzem Północnym obsłużyło w ostatnich dwunastu miesiącach 111 499 podróżnych. Dla porównania w 2019 roku było ich 457 423.

Początek 2020 rok wyglądał również obiecująco dla portu w Ostendzie. Przez styczeń i luty belgijskie lotnisko obsłużyło bowiem 42 tys. pasażerów, co było wynikiem 11 proc. lepszym niż w analogicznym okresie 2019 roku.

Później jednak nastąpiła konfrontacja z inną rzeczywistością, nakreśloną przez wybuch pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Port w Ostendzie praktycznie był zamknięty od połowy marca do początku lipca. Letnie otwarcie pozwoliło obsłużyć 40 tys. pasażerów, podróżujących głównie do popularnych miejsc turystycznych w Hiszpanii, Grecji oraz Turcji.

Lotnisko w Ostendzie pragnie wykorzystać bliskość dwóch portów morskich, świetne skomunikowanie z innymi ośrodkami kraju oraz dobrą lokalizację do dystrybucji towarów w Europie Północnej czy nawet do Wielkiej Brytanii, inwestując mocniej w segment cargo. W tym celu zawarto już umowę z grupą Versluys na dalszą rozbudowę infrastruktury. Pracę rozpoczną się jeszcze w 2021 roku, na który zaplanowano również uruchomienie nowych połączeń do hiszpańskiej Murcii, a także rosyjskiej Moskwy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Blisko 6 mln mniej podróżnych w porcie Kraków-Balice

Infrastruktura i lotniska

Blisko 6 mln mniej podróżnych w porcie Kraków-Balice

Redakcja/inf. pras. 07 stycznia 2021

Southwest Airlines zwiększą zasięg w Kalifornii o dwa nowe porty

Pasażer i linie lotnicze

Southwest Airlines zwiększą zasięg w Kalifornii o dwa nowe porty

Rafał Dybiński 07 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5