Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Port Lotniczy Radom: Podpisano umowę na budowę terminalu


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-03-06 12:12
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ PPL

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Port Lotniczy Radom: Podpisano umowę na budowę terminalu
fot. mat. pras.
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) podpisało w piątek, 6 marca w Radomiu, z firmą Mirbud umowę na budowę terminala Portu Lotniczego Warszawa Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku.
Jedna z największych inwestycji lotniska 

Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie obiektu o powierzchni 30 tys. m.kw., w którym będzie 30 stanowisk check-in, 9 – kontroli bezpieczeństwa, zaś po osiem – kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w terminalu będzie 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. W budynku będzie także duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi.

Będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Terminal ma być przygotowany na przyjęcie 3 mln pasażerów rocznie. W przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, będzie go można rozbudować nawet do 9 mln pasażerów. Radom przejmie część ruchu lotniczego z Okęcia, chodzi o loty czarterowe i niskokosztowe, gdyż na Lotnisku Chopina trzeba zwolnić miejsce dla pasażerów tranzytowych, których liczba szybko rośnie.

Aktualnie na lotnisku prowadzone są prace związane z przebudową i wydłużeniem drogi startowej z 2000 m do 2500 m wraz z urządzeniami nawigacyjnymi i systemami bezpieczeństwa dla startujących i lądujących maszyn. Dzięki temu w Radomiu będą mogły być odprawiane samoloty najpopularniejszych typów: Boeing B737 i Airbus A320.

W przetargu wystartowało 3 wykonawców – Mirbud, Budimex Budownictwo i Hochtief Polska, którzy w ramach aukcji elektronicznej obniżali proponowaną cenę za wykonanie przedmiotu zamówienia. Ostatecznie najniższą kwotę zaoferował Mirbud, który zaproponował 280 499 000,00 zł brutto i tym samym wyprzedził Budimex i Hochtief.

Dzięki aukcji udało się obniżyć kwotę, którą PPL planował przeznaczyć na tę inwestycję o 60 045 228,72 zł brutto.

Kolejne dwa przetargi rozstrzygnięte

PPL rozstrzygnął również dwa ogłoszone pod koniec ubiegłego roku przetargi. Pierwszy z nich, na opracowanie koncepcji oraz projektów budowlanych dla rozbudowy lotniska Radom oraz przeprowadzenie w koniecznych przypadkach postępowania w przedmiocie pozyskania dla prac objętych projektami budowlanymi decyzji Wojewody Mazowieckiego o zezwoleniu na realizacje inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego (procedura ZRIL) wygrała firma WLC Inżynierowie. Firma była jedynym wykonawcą, zaproponowała 2 457 540. PLN, czyli o prawie 500 tys. mniej od kwoty, jaką PPL przeznaczył na ten cel.

Drugi rozstrzygnięty przetarg dotyczył: opracowania dokumentacji projektowej dla zadania: Budowa masztów oświetlenia nawigacyjnego drogi startowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na lotnisku Radom-Sadków. W tym przetargu ofertę złożyło Konsorcjum Projekt Plus oraz Innebo Group. Zaproponowana kwota wyniosła 602 700,00 zł i była nieznacznie wyższa (o 12,300 tys. zł) od zaplanowanej przez PPL.

Do dziś PPL podpisało 5 umów z wykonawcami prac na lotnisku w Radomiu na łączną kwotę 154 620 149,62. Przedmiotem umów są:

  • Wykonanie projektu budowlanego wraz z Programem Funkcjonalno - Użytkowym towarzyszących obiektów kubaturowych dla Lotniska Radom-Sadków.
  • Wykonanie projektu budowlanego wraz z Programem Funkcjonalno – Użytkowym dróg kołowania oraz płyt postojowych.
  • Wykonanie projektu budowlanego wraz z Programem Funkcjonalno - Użytkowym w zakresie parkingów, dróg miejskich, miejsc postojowych i dworców.
  • Wykonanie projektu budowlanego wraz z Programem Funkcjonalno – Użytkowym budowy terminala dla lotniska Radom-Sadków.
  • Opracowanie dokumentacji projektowej i realizacja robót budowlanych dla inwestycji polegającej na przebudowie i wydłużeniu drogi startowej lotniska w Radomiu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Radom: Kolejne przetargi na budowę lotniska rozstrzygnięte

Infrastruktura i lotniska

Radom: Kolejne przetargi na budowę lotniska rozstrzygnięte

Emilia Derewienko 07 lutego 2020

Mirbud wybuduje terminal lotniska w Radomiu

Infrastruktura i lotniska

Mirbud wybuduje terminal lotniska w Radomiu

Emilia Derewienko 04 lutego 2020

Milczarski: Lotnisko w Radomiu musi zostać otwarte wraz z koleją i drogami

Infrastruktura i lotniska

Milczarski: Lotnisko w Radomiu musi zostać otwarte wraz z koleją i drogami

Aleksander Domański 27 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5