Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Port Gdynia-Kosakowo przejęła spółka z Białej Podlaskiej


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-12-04 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/Portal Samorządowy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Port Gdynia-Kosakowo przejęła spółka z Białej Podlaskiej
Fot. Gdynia-Kosakowo
2 grudnia wydano postanowienie w sprawie sprzedaży przedsiębiorstwa upadłej spółki Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo w ramach przetargu ogłoszonego przez Syndyka Masy Upadłościowej - informuje "Portal Samorządowy". Zaakceptowano jedyną ofertę, która wpłynęła.
Pochodząca z Białej Podlaskiej spółka INBAP Intermodal wyłoży na zakup upadłego przedsiębiorstwa 8 mln 666 tys. złotych netto. Dopełnieniem transakcji będzie załatwienie brakujących kwestii formalnych.

- Na razie została złożona oferta, która, wedle mojej nieoficjalnej wiedzy, zawiera pewne braki. Muszą zostać one uzupełnione, a możliwość ich uzupełnienia jest uzależniona od Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Jeśli nie wydadzą zgód, do sprzedaży nie dojdzie - zastrzega Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Sprzedaż upadłego przedsiębiorstwa zewnętrznemu podmiotowi wyłonionemu w drodze przetargu wydaje się korzystna z punktu widzenia miasta. Dodatkowo postępowanie syndyka nie dotyczy majątku lotniska, który powstał w toku inwestycji. - Nie ma możliwości, aby sprzedaży podlegał pas startowy, budynek terminala lub inna gruntowa część lotniska. Zgodnie z obowiązującym prawem, te nieruchomości na zawsze zostaną własnością Skarbu Państwa. Nigdy nie należały do Gdyni, ani do spółki Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo - wyjaśnia Gruszecka-Spychała.

Cały projekt pod nazwą "Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo" został wstrzymany w 2014 roku. Wówczas Komisja Europejska uznała miejskie nakłady na budowę portu lotniczego i uruchomienie działalności za niedozwoloną pomoc publiczną. Ośrodek nad Bałtykiem nadal toczy spór z organem UE o unieważnienie tej decyzji. Równocześnie jednak analizowane są możliwości uruchomienia na lotnisku działalności cywilnej. To może właśnie ułatwić przekazanie praw upadłej spółki nowemu podmiotowi wyłonionemu z przetargu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Spór Gdyni z KE o pomoc publiczną przestrogą dla innych portów lotniczych

Infrastruktura i lotniska

Spór Gdyni z KE o pomoc publiczną przestrogą dla innych portów lotniczych

Newseria Biznes 28 grudnia 2017

Gdynia: Miasto będzie się ubiegać o odszkodowanie w sprawie lotniska?

Infrastruktura i lotniska

Gdynia: Miasto będzie się ubiegać o odszkodowanie w sprawie lotniska?

Justyna Urbaniak 21 grudnia 2017

Gdynia-Kosakowo: Lotnisko ma obsługiwać ruch General Aviation

Infrastruktura i lotniska

Gdynia-Kosakowo: Lotnisko ma obsługiwać ruch General Aviation

Justyna Urbaniak 19 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5