Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Komenda Główna Policji zamawia system antydronowy


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-05-23 13:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Komenda Główna Policji zamawia system antydronowy
fot
Komenda Główna Policji w Warszawie ogłosiła przetarg na dostawę systemu antydronowego do neutralizacji małych bezzałogowych statków powietrznych. Oferty na udział w postępowaniu można składać do 19 czerwca tego roku.
Przetarg dotyczy dostawy systemu antydronowego do neutralizacji małych bezzałogowych statków powietrznych. Policja jest w trakcie prowadzenia negocjacji w sprawie doprecyzowania warunków zamówienia. Chodzi o system antydronowy, oparty na zasadzie działania dron vs. dron o masie startowej do 25 kg i z co najmniej 4 ramionami i 4 zespołami napędowymi.

Oprócz tego, system przewidziany jest do działania w warunkach pogodowych, występujących w Polsce przez cały rok. System antydronowy będzie wyposażony w moduł, przewidziany na wykrycie dronów do 5 kg oraz moduł wsparcia dla operatora – namierzenie i automatyczne przechwycenie bezzałogowca za zgodą operatora oraz sprowadzenie drona we wskazane przez operatora miejsce.

Komenda główna, przy wyborze wykonawcy, będzie kierowała się kryterium ceny (60%) oraz jakości, uwzględniając takie parametry jak: sprawność w nocy (20%), czas lotu (min. 30 minut) z pełnym wyposażeniem (10%) oraz transmisja obrazu w jakości HD 720p lub wyższej (10%). Termin składania ofert na udział w postępowaniu upływa 19 czerwca 2018 roku. Potencjalni wykonawcy zdecydowani na udział w zamówieniu będą obowiązani do wpłacenia wadium w wysokości 15 tys. zł. Zadanie powinno zostać wykonane do trzech miesięcy od podpisania umowy.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnisko Chopina: Pierwszy krok w stronę przebudowy drogi kołowania

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Chopina: Pierwszy krok w stronę przebudowy drogi kołowania

Emilia Derewienko 29 marca 2018

PAŻP planuje budowę Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego w Poznaniu

Infrastruktura i lotniska

PAŻP planuje budowę Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego w Poznaniu

Justyna Urbaniak 12 stycznia 2018

Toruń wypromuje się na trasie do lotniska

Infrastruktura i lotniska

Toruń wypromuje się na trasie do lotniska

Justyna Urbaniak 24 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS