Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Polska na liście wysokiego ryzyka. Do Niemiec tylko z negatywnym wynikiem testu


Wstecz Dalej

Autor:

Artur Bogdanowicz

Data publikacji:
2021-03-21 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Polska na liście wysokiego ryzyka. Do Niemiec tylko z negatywnym wynikiem testu
fot. Berlin Brandenburg Airport
Od północy z soboty na niedzielę Polska znalazła się na liście krajów wysokiego ryzyka zakażeniem koronawirusem według niemieckiego Instytutu im. Roberta Kocha. Oznacza to, że przylatując lub wjeżdżając na teren Republiki Federalnej Niemiec należy posiadać negatywny wynik testu na obecność wirusa, wykonany najwcześniej 48 godzin przed przekroczeniem granicy.
Przepis ten obowiązuje zarówno osoby korzystające ze środków komunikacji zbiorowej, jak i osoby wjeżdżające tu np. własnym samochodem. Policja federalna zapowiedziała kontrole na lotniskach oraz na terenach przygranicznych.

W dalszym ciągu obowiązuje też dziesięciodniowa kwarantanna (z kilkoma wyjątkami), którą zakończyć można w piątym dniu po przyjeździe do kraju po wykonaniu kolejnego testu.

Osoby z Polski codziennie przekraczające granicę w celach zawodowych będą musiały wykonywać testy dwa razy tygodniowo na miejscu (w Saksonii i Brandenburgii). Do listy krajów wysokiego ryzyka dołączyły także Bułgaria, Cypr, Kuwejt i Urugwaj.

Wstrzymanie ruchu granicznego pociągów na odcinku Zgorzelec – Goerlitz – Zgorzelec

W związku z zakwalifikowaniem Polski jako obszar wysokiej zachorowalności od dnia 21 marca 2021 r. do odwołania ruch pociągów Regio pomiędzy stacjami Zgorzelec i Goerlitz został wstrzymany.  Relacja wszystkich pociągów do stacji Goerlitz została skrócona do stacji Zgorzelec. Wszystkie pociągi Regio ze stacją początkową Gorlitz zostaną uruchomione od stacji Zgorzelec – poinformował przewoźnik Polregio.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Komisja Europejska zatwierdziła 400 mln euro pożyczki dla Finnair

Prawo i polityka

Komisja Europejska zatwierdziła 400 mln euro pożyczki dla Finnair

Emilia Derewienko 19 marca 2021

Prezydent Tanzanii zmarł na COVID-19. Zanzibar nadal popularnym celem wycieczek

Pasażer i linie lotnicze

Prezydent Tanzanii zmarł na COVID-19. Zanzibar nadal popularnym celem wycieczek

Emilia Derewienko 18 marca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5