Dziś, 3 kwietnia, Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurują rejsy do Los Angeles. Będzie to pierwszy raz w historii, kiedy LOT uruchomi bezpośrednie połączenie z Warszawy do „Miasta Aniołów”. Trasa będzie obsługiwana na pokładach dreamlinerów.
LOT będzie tym samym jedyną linią lotniczą w Europie Środkowej, oferującą bezpośrednie loty do Kalifornii. Rejsy będą realizowane w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty. Lot potrwa 12 godzin i 20 minut.
- Otwieramy dla naszych pasażerów pierwsze bezpośrednie połączenie z regionu Europy Środkowo-Wschodniej do Los Angeles, jednego z najważniejszych i najsłynniejszych miast Stanów Zjednoczonych. Jestem przekonany, że Kalifornia to nie tylko idealny kierunek na wakacje, ale także coraz ważniejszy ośrodek biznesowy. W okolicy Los Angeles mieszka też wiele osób, które pochodzą z Europy Środkowo-Wschodniej – mówił jakiś czas temu prezes narodowego przewoźnika.
Boeing 787 Dreamliner wystartuje z Lotniska Chopina o godzinie 16.30. Załoga pierwszego lotu do Los Angeles będzie liczyła trzech pilotów i 10 osób personelu pokładowego.
Uruchamianie kolejnych tras dalekiego zasięgu wpisuje się w strategię narodowego przewoźnika, która zakłada, że do 2020 roku liczba przewożonych pasażerów wzrośnie do 10 mln rocznie. Los Angeles jest siódmym połączeniem dalekiego zasięgu w siatce LOT-u, w tym piątym do Ameryki Północnej. PLL LOT lata też do Chicago, Nowego Jorku, Toronto, Pekinu, Seulu, Tokio. Wkrótce ruszą również połączenia z Warszawy do Newark i z Krakowa do Chicago. W 2017 roku LOT będzie obsługiwał w sumie sześć tras do Ameryki Północnej.
Uruchamianie nowych połączeń jest możliwe dzięki rozbudowie floty narodowego przewoźnika. W planach jest zasilenie jej 16 dreamlinerami (wobec obecnych 6), które obsługiwać będzie 400 nowych pilotów i ponad 1000 dodatkowych pracowników personelu pokładowego.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.