Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Plan ratunkowy Condora zatwierdzony!


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-04-09 18:07
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy.pl/DPA

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Plan ratunkowy Condora zatwierdzony!
fot. Oliver Holzbauer Flickr
Sąd we Frankfurcie nad Menem oddalił skargi wierzycieli i zatwierdził plan ratunkowy linii lotniczej Condor, którą może przejąć Polska Grupa Lotnicza - informuje DPA.
Misji uratowania przewoźnika z Hesji i transakcji z polską spółką podjął się Lucas Floether. Dzięki temu blisko 5000 pracowników zachowa posady, a flota PGL prawdopodobnie zwiększy się o ponad 50 samolotów należących do niemieckich linii lotniczych. Decyzja sądu w Hesji uchroniła przewoźnika przed bankructwem. 15 kwietnia upływał bowiem termin spłaty pożyczki rządowej w wysokości 380 mln euro, zaciągniętej w banku KfW. Wcześniej Agencja Reutera doniosła także o możliwej nacjonalizacji Condora, która byłaby możliwa tylko przez ograniczony czas, ponieważ Niemcy zamierzali wznowić proces sprzedaży, gdy tylko ustąpi bieżący kryzys branży turystycznej.

"Warunki zaproponowane przez polski holding uznano za atrakcyjniejsze od ofert dwóch różnych inwestorów finansowych, którzy także ubiegali się o tę transakcję. Umowę kupna-sprzedaży podpisano 24 stycznia" - podkreśla również Polska Agencja Prasowa.

Przewoźnikowi z Hesji groziła zapaść po zawirowaniach związanych z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, co doprowadziło także do komplikacji z przejęciem przez Polską Grupę Lotniczą. Wcześniej o prowadzonych negocjacjach informował również "Spiegel", który donosił również o twardych warunkach stawianych przez Polaków.

LOT, podstawa ekonomiczna PGL, praktycznie zaprzestał regularnych lotów. Lufthansa uziemiła również dużą część swoich samolotów, korzystając w tym celu z terenów portu Berlin-Brandenburgia, które jest wciąż w budowie.

Przewoźnik z Hesji był zajęty w ostatnich tygodniach rządowymi akcjami związanymi z powrotami do kraju rodaków, których zaskoczyła fala zamykania granic w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Rynek podróży lotniczych, a zwłaszcza tych w Europie, nie ma jednak dobrych perspektyw po zakończeniu bieżącego kryzysu.

Condor Flugdienst GmbH to linie lotnicze z siedzibą w Kelsterbachu koło Frankfurtu nad Menem. Są największą wakacyjną linią lotniczą w Niemczech. Głównym hubem jest port lotniczy Frankfurt. Po bankructwie poprzedniego właściciela, którym był Thomas Cook Group, spółka została wyłączona z masy upadłościowej i wystawiona na sprzedaż. W styczniu 2020 roku ogłoszono, że zostanie przejęta przez Polską Grupę Lotniczą. Transakcja miała zostać sfinalizowana do końca kwietnia. Flota Condor Flugdienst GmbH składa się z 53 samolotów. Linie oferują loty do 81 destynacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Condor prosi o większe rządowe wsparcie

Pasażer i linie lotnicze

Condor prosi o większe rządowe wsparcie

Rafał Dybiński 26 marca 2020

PGL ma zgodę na przejęcie Condora

Prawo i polityka

PGL ma zgodę na przejęcie Condora

Emilia Derewienko 20 lutego 2020

LOT i Condor: Dobra decyzja, ale wyzwań nie brakuje [komentarze]

Pasażer i linie lotnicze

LOT i Condor: Dobra decyzja, ale wyzwań nie brakuje [komentarze]

Łukasz Malinowski 02 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5