Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

PKP PLK monitorują inwestycje z powietrza


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-04-26 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP PLK monitorują inwestycje z powietrza
fot. PKP PLK
Zarządca infrastruktury kolejowej pokazuje efektowne filmy z pokazujące przebieg inwestycji kolejowych z lotu ptaka. Jednak zdjęcia z helikopterów i dronów służą nie tylko promocji, ale i kontroli przebiegu inwestycji.
Publikując materiały zdjęciowe z realizacji przebudowy linii kolejowych, PKP PLK informuje o zdjęciach wykonywanych przez helikopter oraz o pilotach pracujących dla PKP Polskie Linie Kolejowe. Jak jednak Czytelnicy mogą pamiętać, zarządca infrastruktury nie zdecydował się na zakup własnego śmigłowca. 

– PKP Polskie Linie Kolejowe nie dysponują własnym helikopterem. Zlecają usługę monitorowania inwestycji z wykorzystaniem helikoptera według potrzeb – wyjaśnia Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki. Jak dodaje, celem takiego działania jest skuteczniejsze śledzenie postępów prac oraz zapewnienie większego poziomu bezpieczeństwa w miejscach robót. Śmigłowce z kamerami, podobnie jak kamery stacjonarne, pozwolą na ogląd inwestycji i szybką reakcję na ewentualne nieprawidłowości.

– Taka usługa była już realizowana w 2019 i 2020 roku przez wykonawców zewnętrznych. W tym roku planowane jest kolejne postępowanie, w mniejszym zakresie, z uwagi na szersze wykorzystanie dronów. Dostawca usług na materiał wizyjny pozyskiwany za pomocą helikoptera zostanie wyłoniony w drodze postępowania przetargowego – ujawnił Siemieniec w odpowiedziach nadesłanych do redakcji Rynku Lotniczego.

Jak podkreśla rzecznik, PKP PLK wykorzystują drony do bieżącego monitorowania inwestycji w całym kraju, a za obloty odpowiadają pracownicy PLK. – To są piloci z licencją. Materiały wizyjne z 2021 roku w całości pozyskiwane są za pomocą dronów stanowiących własność PLK – zdradza przedstawiciel spółki. Właśnie podczas monitorowania inwestycji powstają zdjęcia i filmy wykorzystywane przez inwestora w mediach społecznościowych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Złożone oferty na linię kolejową do Pyrzowic przekroczyły budżet

Infrastruktura i lotniska

Złożone oferty na linię kolejową do Pyrzowic przekroczyły budżet

Rafał Dybiński 11 maja 2020

CPK: Rewolucja w transporcie

Infrastruktura i lotniska

CPK: Rewolucja w transporcie

Aleksander Domański 28 stycznia 2019

Lotnisko w Katowicach z połączeniem kolejowym. Podpisano umowę na 503 mln zł

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Katowicach z połączeniem kolejowym. Podpisano umowę na 503 mln zł

Emilia Derewienko 19 września 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5