Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Pierwszy ze stu H135 trafił do odbiorcy


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2018-10-04 11:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ airbus.com/ shandong.chinadaily.com.cn

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pierwszy ze stu H135 trafił do odbiorcy
Maszyna dostarczona Chińczykom. fot. Airbus Helicopters
Airbus Helicopters umacnia swoją pozycję na rynku chińskim. Do służby wszedł właśnie pierwszy ze stu zamówionych przez Komisję Zdrowia Qingdao śmigłowców H135. Ten egzemplarz wyprodukowany został w niemieckim Donauwörth, jednak aż dziewięćdziesiąt pięć maszyn powstanie w Państwie Środka.
135 dostarczony Chińczykom to w pełni wyposażony śmigłowiec ratowniczy. Podobne maszyny latają w naszym Lotniczym Pogotowiu Ratowniczym. Właśnie przekazany produkt europejskiego konsorcjum wyposażony jest między innymi w zestaw najnowszej generacji awioniki Helionix zaprojektowanej przez Airbus Helicopters, który zwiększa bezpieczeństwo lotu poprzez odciążenie pilota z wielu zadań.

Chińczycy przenoszą montaż do siebie

Podczas ceremonii spółka United General Aviation Industrial Development Co. Ltd. (UGA), będąca dealerem Airbus Helicopters w Chinach, podpisała umowę z Eastern General Aviation Company na dwa H135. UGA wcześniej zawarła porozumienie ramowe z Qingdao Huatong Financial Leasing Co. Ltd. (Huatong Leasing) na 6 H135.

Pierwsze pięć egzemplarzy H135 z zamówienia stu zostało zmontowane w Europie. Przyglądali się temu chińscy specjaliści, którzy uczyli się, by samemu złożyć kolejne helikoptery na miejscu w Qingdao. Budowa chińskiej linii produkcyjnej zostanie ukończona do końca tego roku, by w 2019 produkcja przeniosła się nad Morze Żółte.

Qingdao jest jednym z największych portów świata. Władze chińskie liczą, że miasto i region zacznie przynosić państwu kolejne korzyści i fabryka helikopterów stanie się w przyszłości ważnym elementem chińskiego przemysłu lotniczego. Możliwość szybkiego i taniego transportu morskiego otwiera też przed tym przedsięwzięciem sposobność łatwiejszego pozyskania innych rynków azjatyckich.

Airbus Helikopters na chińskim rynku

– Ta dostawa jest pierwszym z wielu kamieni milowych wspierających nasze zobowiązanie do obsługi rynku chińskiego z użyciem H135 produkowanych w Qingdao. Jesteśmy dumni z naszej 50-letniej współpracy z Chinami i nie możemy sobie wyobrazić lepszego sposobu na rozpoczęcie naszych kolejnych wspólnych 50 lat – powiedział Bruno Even, dyrektor generalny Airbus Helicopters.

Airbus Helicopters zajmuje główną pozycję na chińskim rynku helikopterów cywilnych, parapublicznych (segment częściowo finansowany i zarządzany przez rząd) i publicznych. W sierpniu tego roku liczba latających nad Chinami wiropłatów europejskiego producenta wynosiła dwieście osiemdziesiąt sztuk obsługujących siedemdziesięciu pięciu klientów. Rynek śmigłowcowy w Państwie Środka urósł w ostatnich latach o dwadzieścia procent.

H135 jest jednym z najpopularniejszych lekkich śmigłowców dwusilnikowych w Chinach. Ma bardzo różne zastosowania. Używają go służby medyczne, poszukiwawczo-ratownicze, organy ściągania, straż pożarna czy przemysł turystyczny. Obecnie na całym świecie lata tysiąc dwieście siedemdziesiąt wiropłatów z rodziny H135.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5