Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Pięć z dziesięciu najbardziej ruchliwych tras świata dotyczy Hongkongu


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-11-02 16:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ simpleflying.com

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pięć z dziesięciu najbardziej ruchliwych tras świata dotyczy Hongkongu
fot. Cathay Pacific
W zeszłym roku aż połowa z dziesięciu najbardziej ruchliwych międzynarodowych tras lotniczych na świecie zahaczało o Hongkong. W tym roku ogromne spadki pasażerskiego ruchu lotniczego przyniosą duże zmiany w rankingach, mimo to lista 10 najpopularniejszych tras międzynarodowych pokazuje, jak niezwykle ważne jest lotnisko w Hongkongu – zauważa portal Simple Flying.
Lista dziesięciu najruchliwszych międzynarodowych tras na świecie została publikowana w kwietniu przez firmę OAG i zawiera dane z roku 2019. Znakomita większość, bo aż 9 z 10 tras znajduje się z Azji – za wyjątkiem połączenia londyńskiego Heathrow z lotniskiem JFK w Nowym Jorku na miejscu ósmym – a większość z nich koncentrowała się właśnie na Hongkongu.

W 2019 roku, który w mieście był rokiem protestów i czasowej blokady portu, przez lotnisko w Hongkongu przewinęło się 71,5 mln podróżnych. Najbardziej ruchliwą trasą świata okazała się ta między Hongkongiem a Tajpej na Tajwanie. W ubiegłym roku w podróż na tej relacji udało się prawie 8 mln osób, czyli, jak podaje OAG, około 22 tys. podróżnych dziennie. To ogromna liczba lotów każdego dnia i równie wielka liczba samolotów obsługiwanych w ciągu doby.

Na liście loty do lub z Hongkongu zajęły również miejsca od czwartego do siódmego. Na czwartym miejscu znalazła się trasa między Bangkokiem (Suvarnabhumi) a Hongkongiem. W ubiegłym roku podróżowało na niej 4,8 mln podróżnych, głównie na pokładach Cathay Pacific i Thai Airways.

Na piątym miejscu znalazła się trasa między Hongkongiem a Szanghajem (Pudong) z 4,4 mln pasażerów. Cathay Pacific, linie z Hongkongu, znaczną część swoich dochodów czerpią z połączeń do Chin kontynentalnych, ale polityczne konsekwencje tegorocznych protestów i wydarzeń prodemokratycznych spowodowały zmniejszenie ruchu między rejonami.

Szóste miejsce zajęło połączenie do lotniska Seul-Inczon, do którego z Hongkongu poleciało w 2019 roku 4 mln osób. Siódme miejsce to połączenie do Manili z 3,8 mln pasażerów. Cathay Pacific obsługują około dwóch lotów tygodniowo w obie strony.

Na liście z roku 2020 możemy spodziewać się wielu zmian i odzwierciedlenia tego, jak ogromny wpływ miały wydarzenia społeczno-polityczne na lotnisko Hongkongu. Wątpliwe, aby port zachował choć jedno miejsce na liście dziesięciu najbardziej ruchliwych tras międzynarodowych na świecie.

10 najruchliwszych tras na świecie w 2019 roku:

 1. Hongkong – Tajpej
 2. Kuala Lumpur – Singapur
 3. Dżakarta – Singapur
 4. Bangkok-Suvarnabhumi – Hongkong
 5. Hongkong – Szanghai Pudong
 6. Hongkong – Seul-Inczon
 7. Hongkong – Manila
 8. Nowy Jork JFK – Londyn Heathrow
 9. Bangkok Suvarnabhumi – Singapur
 10. Dżakarta – Kuala Lumpur

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT: 75-proc. punktualność w 2019 roku

Pasażer i linie lotnicze

LOT: 75-proc. punktualność w 2019 roku

Łukasz Malinowski 22 stycznia 2020

OAG: Miliardowa trasa czyli klejnoty w siatce połączeń

Pasażer i linie lotnicze

OAG: Miliardowa trasa czyli klejnoty w siatce połączeń

Piotr Bożyk 19 sierpnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5