Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

PAŻP z umową na nową siedzibę za 215 mln zł


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2017-07-03 09:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PAŻP z umową na nową siedzibę za 215 mln zł
mat. PAŻP
Biuro architektoniczne Dedeco zaprojektuje nową siedzibę Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. „Będzie to serce sterowania ruchem lotniczym w polskiej przestrzeni powietrznej, a także katalizator aspiracji” – mówią projektanci.
W maju tego roku biuro architektoniczne Dedeco wygrało konkurs na opracowanie koncepcji nowej siedziby Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. 30 czerwca Prezes PAŻP, Janusz Niedziela, podpisał umowę z Dedeco na wykonanie projektu budowlanego i projektów wykonawczych. W podwarszawskich Regułach, na terenie o powierzchni 168,075 tys. m2 powstanie kompleks budynków o łącznej powierzchni netto ponad 65 tys. m2, w którego skład wejdą: biurowiec siedziby głównej, nowoczesne centrum operacyjne służb ruchu lotniczego, budynek rekreacyjno-socjalny, parkingi, budynki techniczne.

W przyszłym centrum operacyjnym Agencja planuje również wdrożyć nowy system zarządzania ruchem lotniczym tworzony aktualnie w ramach konsorcjum iTEC. Zrzesza ono najbardziej rozwinięte technologicznie europejskie agencje, które odpowiadają za kontrolę ruchu lotniczego. Projekt budowlany i projekty wykonawcze zostaną przygotowane przez DEDECO w ciągu 12 miesięcy we współpracy z pracownikami PAŻP, w tym przedstawicielami techniki i kontrolerami ruchu lotniczego. Architekci odpowiedzialni będą również za uzyskanie do 31 grudnia 2018 roku decyzji administracyjnych niezbędnych do realizacji projektu.

Projekt DEDECO to krajobrazowy kampus, zawierający wszystkie obiekty niezbędne do zapewnienia optymalnych warunków pracy kontrolerów ruchu lotniczego i innych pracowników Agencji, których podstawowym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa w polskiej przestrzeni powietrznej. W sferze ideowej, organizacja miejsc pracy i miejsc odpoczynku kampusu ma pomóc w pracy kontrolerom ruchu, zapewnić możliwie najlepsze warunki odpowiedzialnej i stresogennej pracy, a jednocześnie dać optymalne warunki do regeneracji. Wyzwaniem dla architektów będzie zaprojektowanie specjalistycznych budynków, które mieszczą w sobie zaawansowane technologicznie urządzenia i systemy do kontroli ruchu lotniczego, w tym tzw. sale operacyjne dla służb ruchu lotniczego o ponadstandardowej wysokości oraz powierzchni.

Projektanci przyjęli, że to część urbanistyczna będzie odgrywać fundamentalną rolę. Budynki dopełniają całość kompozycji, są niezbędne, ale to pomiędzy nimi jest „wolna”, zróżnicowana przestrzeń. Zaplanowano powierzchnie otwarte, kameralne, linearne. Jest powietrze, oddech i odległość, które przenikają się z miejscami dedykowanymi integracji i regeneracji. Koszt inwestycji to blisko 215 mln zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Morawiecki: CPK będzie bijącym sercem Polski

Biznes i przemysł

Morawiecki: CPK będzie bijącym sercem Polski

Emilia Derewienko 03 lipca 2017

Piloci nie chcą pracować na śmieciówkach

Pasażer i linie lotnicze

Piloci nie chcą pracować na śmieciówkach

Michał Szatkowski 14 sierpnia 2017

Na paryskim lotnisku za parkowanie aut odpowiada robot

Infrastruktura i lotniska

Na paryskim lotnisku za parkowanie aut odpowiada robot

Leonard Dolecki 03 lipca 2017

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5