Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

PAŻP uczestniczy w warsztatach Inter-FAB w Wilnie


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-09-23 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PAŻP uczestniczy w warsztatach Inter-FAB w Wilnie
fot. PAŻP
Łagodzenie skutków zmian klimatycznych w celu osiągnięcia ambitnego celu Europy w zakresie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku wymaga skoordynowanych działań w całej branży lotniczej. Najnowsze warsztaty badawcze Inter-FAB “Climate change and the role of air traffic control”,w których uczestniczą przedstawiciele PAŻP na czele z Prezesem Januszem Janiszewskim, to rozmowy poświęcone zmianom klimatycznym oraz ich wpływowi na zarządzanie ruchem lotniczym.
Warsztaty mają na celu pogłębienie wiedzy na temat czynników przyczyniających się do emisji lotniczych oraz dogłębną analizę wybraną spośród ponad 20 zgłoszeń ekspertów. Mają także na celu identyfikację i przegląd możliwości bardziej zrównoważonych operacji lotniczych. Wśród głównych tematów poszczególnych paneli znalazły się takie zagadnienia jak: skutki zmian klimatu dla lotnictwa (obecnie i w przyszłości), opcje redukcji emisji CO2, decyzje polityczne czy kluczowe przesłania w kwestii zmian klimatu i roli jaką odgrywa kontrola ruchu lotniczego.

Spotkanie w Wilnie było też dobrą okazją do rozmów bilateralnych z naszym litewskim odpowiednikiem – Oro Navigacija. Poruszono kwestie nowych technologii w systemie ATM, zaprezentowano system PansaUTM czy omówiono kooperację w ramach systemu iTec.

Warsztaty zostały zorganizowane przez FABEC we współpracy z Baltic FAB, którego PAŻP jest częścią, a także Politechnikę Wileńską – (Vilnius Gediminas Technical University) oraz German Aviation Research Society (G.A.R.S.). Skupiają one czołowych naukowców, dostawców usług żeglugi powietrznej, decydentów politycznych i specjalistów ds. klimatu w celu zbadania odgrywanej roli przez kontrolę ruchu lotniczego w dostarczaniu zrównoważonych usług lotniczych dla całej Europy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PAŻP: Działamy i rozwijamy się mimo trudności

Infrastruktura i lotniska

PAŻP: Działamy i rozwijamy się mimo trudności

Roman Czubiński 21 września 2021

PAŻP rozpoczęła nabór partnerów w pilotażowym projekcie dronowym

Infrastruktura i lotniska

PAŻP rozpoczęła nabór partnerów w pilotażowym projekcie dronowym

inf. pras 15 września 2021

Konsultacje nowych opłat nawigacyjnych. "Chcemy odrobinę ulżyć portom regionalnym"

Infrastruktura i lotniska

Konsultacje nowych opłat nawigacyjnych. "Chcemy odrobinę ulżyć portom regionalnym"

Redakcja/inf. pras. 15 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5