Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

PAŻP podsumowała ruch dronów w lutym br.


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-03-13 06:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/PAŻP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PAŻP podsumowała ruch dronów w lutym br.
fot. Maciej Włodarczyk-PAŻP
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zaprezentowałą raport ze statystykami lotów bezzałogowych statków powietrznych (BSP) w polskiej przestrzeni powietrznej w lutym 2021 r. Podsumowanie przygotowane zostało w oparciu o dane własne z systemu PansaUTM oraz aplikacji Drone Radar. Zebrane dane pokazują, że ruch BSP sukcesywnie rośnie.
W lutym 2021 r. liczba misji skoordynowanych w systemie PansaUTM w zasięgu wzroku operatora (VLOS) oraz poza zasięgiem wzroku operatora (BLVOS) wyniosła 1290. Całkowita liczba zgłoszeń (checkinów) w aplikacji DroneRadar za luty br., to nieco ponad 28 tys. (28025).Od 1 stycznia do 8 marca br. liczba misji skoordynowanych w systemie PansaUTM wyniosła 2568, natomiast całkowita liczba zgłoszeń (checkinów) w aplikacji DroneRadar za luty br., to ponad 56 tys. (56709).Warto także dodać, że system PansaUTM zwyciężył w dwóch kategoriach konkursu ATM Awards 2020, zorganizowanym przez europejskie magazyny Air Traffic Management i Unmanned Airspace. PAŻP 12 lutego br. otrzymała główną nagrodę ATM Awards 2020 oraz pierwsze miejsce w kategorii “Projekty ANSP UTM”.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5