Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

PAŻP po raz pierwszy na kongresie ATM


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-03-12 14:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PAŻP po raz pierwszy na kongresie ATM
fot. PAŻP
W tym roku PAŻP po raz pierwszy bierze udziały w kongresie ATM, który jest największym na świecie wydarzeniem branżowym związanym z zarządzeniem ruchem lotniczym. To początek działań wynikających z nowej strategii Agencji, która stawia na komercjalizację wypracowanych rozwiązań.
W uroczystym otwarciu stoiska Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oprócz p.o. prezesa Janusza Janiszewskiego udział wzięła ambasador Polski w Madrycie Marzenna Adamczyk oraz Henrik Hololei, dyrektor generalny ds. mobilności i transportu Komisji Europejskiej oraz Piotr Samson, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

– Kongres w Madrycie to największe światowe wydarzenie w obszarze zarządzania ruchem lotniczym. Łączy on formułę konferencji, podczas której najważniejsze osoby z branży dyskutują o aktualnych trendach i wyzwaniach, z prezentacją najnowszych rozwiązań – powiedział Janiszewski. Podkreślił przy tym, że Agencja po raz pierwszy będzie uczestniczyła w targach jako wystawca, co związane jest z nową strategią jej funkcjonowania. Stworzone na potrzeby PAŻP narzędzie i produkty mają być teraz dostępne na rynku na zasadach komercyjnych, a kongres ATM został wybrany jako miejsce ich prezentacji szerszej publiczności i przede wszystkim potencjalnym klientom.

Ambasador Adamczyk zauważyła, że obecność polskich firm i organizacji na targach w hiszpańskiej stolicy, która jest jednym z najważniejszych centrów kongresowych Europy to dobry pomysł na pokazanie się w skali europejskiej. – Dlaczego mają własne, duże linie lotnicze i spory obszar powietrzne nad nami nie mielibyśmy grać w pierwszej lidze? Tym bardziej, że Warszawa leży w środku Europy i może być miejscem łączącym Zachód z Azją. Jesteśmy członkami Unii Europejskiej i mamy nasze cele do zrealizowania w ramach tej organizacji. Dlaczego więc nie realizować ich trochę ponad naszymi głowami, a nie trzymać się tylko ziemi? – mówiła przedstawicielka Polski.

Na stanowisku PAŻP przez cały czas trwania targów będą organizowane panele i prezentacje dotyczące zarządzania ruchem bezzałogowych statków powietrznych, bezpieczeństwa na drogach startowych, zarządzania przestrzenią powietrzną i innowacyjnej koncepcji NaviHub. Na ekspozycji zostaną zademonstrowane również projekty powstające w ramach programu SESAR, czyli Jednolitej Europejskiej Przestrzeni Powietrznej.

W czasie trwania kongresu ATM podpisane zostaną podpisane trzy porozumienia, których stronę będzie PAŻP. Jedno z nich będzie dotyczyło współpracy w ramach systemu ITEC, kolejne z Frequentis oraz ostanie związane z planem powołania centrum badawczo-rozwojowego połączonego z think tankiem, który zająłby się opracowywaniem koncepcji przyszłego zarządzania przestrzenią powietrzną w Europie.

Dzięki symulatorom odwiedzający będą mogli również zapoznać się z działaniem projektów rozwijanych w kooperacji oraz autorskich systemów PAŻP: PANDORA, PANSA UTM, CAT i RWYCC, a specjaliści i eksperci przybliżą działanie wszystkich oferowanych przez Agencję produktów i usług. Elementem ekspozycji będzie także wystawa poświęcona stuleciu Aeroklubu Polskiego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej walczy o pieniądze

Infrastruktura i lotniska

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej walczy o pieniądze

Redakcja 12 marca 2019

PAŻP chce budować anteny, wójt się nie zgadza

Infrastruktura i lotniska

PAŻP chce budować anteny, wójt się nie zgadza

Roman Czubiński 22 lutego 2019

PAŻP: Kontrolerzy mają gdzie służyć w Modlinie

Infrastruktura i lotniska

PAŻP: Kontrolerzy mają gdzie służyć w Modlinie

inf. pras./ Redakcja 03 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5