Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

PAŻP: Nowy podział sektorów FIS Poznań i FIS Gdańsk


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-03-22 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PAŻP: Nowy podział sektorów FIS Poznań i FIS Gdańsk
fot. PAŻP
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami od czwartku 25 marca br. sektor FIS Poznań i FIS Gdańsk zostaną podzielone na dwie części, które będą nazwane umownie: „północ” i „południe” – w przypadku Poznania, i „wschód” i „zachód” – w przypadku Gdańska. Nazwy są umowne, ponieważ w każdej z nich będzie obowiązywał ten sam znak wywoławczy: „Poznań Informacja” oraz „Gdańsk Informacja”.
Liczba operacji lotniczych obsługiwanych przez Służbę Informacji Powietrznej (FIS) Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej systematycznie rośnie. W roku 2020 informatorzy FIS PAŻP obsłużyli ich aż 277 tys. W parze z coraz większym natężeniem ogólnego ruchu lotniczego idzie jednak także rosnąca ilość korespondencji radiowej, co utrudnia efektywne zapewnianie służby FIS i powoduje konieczność przeprowadzenia zmian w strukturach przestrzeni niekontrolowanej. Proces ten rozpoczął się wiosną ubiegłego roku i obejmuje już kolejne obszary Polski. Ogłoszone zmiany dla FIS Kraków wejdą w życie w późniejszym terminie.Częstotliwości radiowe po wprowadzeniu podziału:

FIS POZNAŃ: dotychczasowa – północ 126,300 MHz; dodatkowa – południe 127,250 MHz

FIS GDAŃSK: dotychczasowa – wschód 127,150 MHz; dodatkowa – zachód 125,275 MHz

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zwraca uwagę, by już po wprowadzeniu podziału piloci pilnowali miejsca zmiany częstotliwości pomiędzy sektorami tak, aby pozostać w zasięgu radiostacji obsługującej konkretne pasmo i nie utracić łączności ze Służbą Informacji Powietrznej.

Służba Informacji Powietrznej (FIS) zwraca się z prośbą do użytkowników niekontrolowanej przestrzeni powietrznej o wyrozumiałość i współpracę tak, aby wdrożenie nowego podziału nie było uciążliwe.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PAŻP podsumowała ruch dronów w lutym br.

Biznes i przemysł

PAŻP podsumowała ruch dronów w lutym br.

Redakcja 13 marca 2021

PAŻP odpowiada na zarzuty związkowców i zapowiada działania prawne

Prawo i polityka

PAŻP odpowiada na zarzuty związkowców i zapowiada działania prawne

Redakcja/inf. pras. 02 marca 2021

PAŻP: Bezpieczeństwo i finanse w czasach kryzysu

Infrastruktura i lotniska

PAŻP: Bezpieczeństwo i finanse w czasach kryzysu

Redakcja/inf. pras. 26 lutego 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5