Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

PAŻP nawiązał współpracę z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras. oprac. ad

Data publikacji:
2020-01-23 13:46
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ uksw.edu.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PAŻP nawiązał współpracę z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
fot. PAŻP
Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii UKSW oraz Polska Agencja Żeglugi Powietrznej rozpoczynają współpracę w zakresie wykonywania ekspertyz, analiz i prac badawczych.
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie podpisali umowę o współpracy. Jej celem jest realizacja badań naukowych oraz prac badawczo-rozwojowych. Współpraca będzie obejmować przede wszystkim wykonywanie ekspertyz, analiz i prac badawczych dotyczących zagadnień związanych z organizacją zarządzania ruchem lotniczym w Europie oraz modelem europejskiego rynku lotniczego i sieci lotniczej. Oba podmioty chcą także brać udział w projektach naukowych oraz współdziałać we wzajemnym promowaniu przedsięwzięć i efektów prac w krajowych oraz zagranicznych środowiskach naukowo-badawczych i przemysłowych.

– Lotnictwo jest dziś w ścisłej czołówce najbardziej innowacyjnych dziedzin transportu. Dla dynamicznego rozwoju i utrzymania najwyższego poziomu bezpieczeństwa konieczne jest pozyskiwanie informacji i ciągła wymiana wiedzy. W wielu obszarach PAŻP jest dziś w gronie światowych liderów, by dalej tak dynamicznie się rozwijać, szukamy partnerów, by wspólnie pracować nad rozwojem nowoczesnych technologii i kształceniem kadr. Cieszę się, że dziś do grona naszych partnerów dołączył Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego – powiedział prezes PAŻP Janusz Janiszewski.  

Ze strony Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego umowę podpisał ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, Rektor UKSW. – Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii UKSW posiada niezbędny potencjał intelektualny do prowadzenia badań i analiz w obszarze żeglugi powietrznej. Tuż po zbudowaniu centrum badawczego w Dziekanowie Leśnym będziemy posiadać niezbędne technologie do prowadzenia badań wspólnie z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania ruchem lotniczym i przestrzenią powietrzną – stwierdził Rektor UKSW.  

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PAŻP nawiązał współpracę z UKSW

Biznes i przemysł

PAŻP nawiązał współpracę z UKSW

Emilia Derewienko 14 stycznia 2020

PAŻP już po sporze z kontrolerami. „Lotnisko Chopina jest bezpieczne”

Prawo i polityka

PAŻP już po sporze z kontrolerami. „Lotnisko Chopina jest bezpieczne”

Emilia Derewienko 10 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5