Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

PAŻP już po sporze z kontrolerami. „Lotnisko Chopina jest bezpieczne”


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-01-10 13:16
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PAŻP już po sporze z kontrolerami. „Lotnisko Chopina jest bezpieczne”
fot. PAŻP
– Lotnisku im. Chopina jest zapewnione, kontrolerzy ruchu lotniczego pełnią służbę nieprzerwanie i nie ma żadnych ograniczeń w ruchu – mówi w rozmowie z Rynkiem Lotniczym Paweł Łukaszewicz, rzecznik prasowy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.
Pod koniec ubiegłego roku w PAŻP-ie wybuchł spór zbiorowy, związany ze środowiskiem kontrolerów ruchu lotniczego. Domagali się oni zmiany kierownika wieży, który miał swoich podwładnych traktować nie najlepiej, co ich zdaniem wpływało na wykonywanie obowiązków kontrolera. Ponadto środowisko sprzeciwiało się nowemu systemowi zmianowemu.

Jak zapewnia rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Paweł Łukaszewicz, na Lotnisku Chopina ze strony kontrolerów wszystko działa bez zarzutu, a bezpieczeństwo pasażerów jest niezagrożone. – Jeżeli chodzi o spór ze Związkiem Zawodowym Kontrolerów Lotniska Warszawa, to z mogę zapewnić, że bezpieczeństwo ruchu lotniczego na Lotnisku im. Chopina jest zapewnione, kontrolerzy ruchu lotniczego pełnią służbę nieprzerwanie i nie ma żadnych ograniczeń w ruchu – przekazał naszemu portalowi.

Jak dodał, pod koniec grudnia kierownictwo PAŻP zdecydowało się spełnić wszystkie postulaty zgłoszone przez ZZKLW w trybie sporu zbiorowego i tym samym zakończyć spór. O fakcie tym poinformowany został Okręgowy Inspektor Pracy oraz wszystkie instytucje na bieżąco informowane w trakcie sporu o jego przebiegu.

– Obecny stan faktyczny jest taki, że pracownicy, którzy z własnej woli złożyli pod koniec listopada oświadczenia o wypowiedzeniu umów o pracę, znajdują się w okresie wypowiedzenia – mówi Łukaszewicz.
Jak jednak dodaje, kierownictwo PAŻP jest gotowe rozpatrzeć „każdy ewentualny wniosek” o cofnięcie złożonego przez pracownika oświadczenia. Jednak, żeby to było możliwe, niezbędna jest odpowiednia aktywność pracownika. Innymi słowy – pracownik musi złożyć wniosek o cofnięcie swojego oświadczenia o wypowiedzeniu umowy o pracę.

– Ruch jest po stronie związkowców – stwierdza Paweł Łukaszewicz.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PAŻP: Spotkanie ze związkowcami 5 grudnia

Prawo i polityka

PAŻP: Spotkanie ze związkowcami 5 grudnia

Emilia Derewienko 04 grudnia 2019

Okęcie: Trwa protest kontrolerów ruchu. PAŻP uspokaja

Prawo i polityka

Okęcie: Trwa protest kontrolerów ruchu. PAŻP uspokaja

Redakcja 03 grudnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5