Partnerzy serwisu:
PRAWO I POLITYKA

PAŻP: Informacja o przebiegu rozmów z ZZKLW


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras. oprac. ad

Data publikacji:
2019-12-09 15:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ PAŻP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PAŻP: Informacja o przebiegu rozmów z ZZKLW
fot. PAŻP
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej informuje, że podczas spotkania z przedstawicielami ZZKLW w piątek 6 grudnia wypracowano wspólne ustalenia dot. wszystkich punktów toczącego się sporu zbiorowego. W przygotowanym wspólnie po spotkaniu dokumencie zapisano, że strony na spotkaniu rozpatrzyły wszystkie żądania zgłoszone przez ZZKLW, pomimo że nie wszystkie z nich mogą stanowić przedmiot sporu zbiorowego.
Z przykrością informujemy, że w momencie podpisywania ustaleń rozmowy zostały jednostronnie zerwane przez Przewodniczącego ZZKLW p. Marcina Jaracza. W konsekwencji jednostronnego zerwania rozmów wspólne ustalenia Pracodawca zmuszony był podpisać jednostronnie.

Wyrażając dobrą wolę i chęć osiągnięcia kompromisu, Pracodawca będzie działał zgodnie ze wspólnie wypracowanymi ustaleniami. Jeszcze w piątek członkowie Związku zostali poinformowani, że sobotę i niedzielę (7-8 grudnia 2019) w godzinach 10.00-13.00, sekretariat Prezesa zostanie specjalnie otwarty dla pracowników chcących cofnąć oświadczenia woli. Wszystkie 33 osoby zainteresowane wycofaniem złożonych do Pracodawcy wypowiedzeń mogą to zrobić także w kolejnych dniach, przedkładając w sekretariacie prezesa pisemną prośbę o wycofanie złożonego wcześniej oświadczenia woli – Pracodawca przygotował w tym celu i przekazał wzór dokumentu. Jest to konieczne, by Pracodawca mógł przywrócić stan prawny sprzed dnia złożenia oświadczenia przez pracownika.

W piśmie przekazanym w sobotę 7 grudnia stronie związkowej pracodawca zaproponował także poniedziałek 9 grudnia o 12:00 jako termin kolejnego spotkania w ramach rokowań sporu zbiorowego. W niedzielę strona związkowa odrzuciła ten termin, wskazując jako pierwszy możliwy termin środę 11 grudnia. Z uwagi na nieobecność w tym czasie Prezesa PAŻP wynikającą z obowiązków międzynarodowych (przejęcie przez Polskę przewodnictwa grupy A6, sojuszu największych europejskich instytucji zapewniających bezpieczeństwo w przestrzeni powietrznej), Pracodawca w najbliższym czasie zaproponuje stronie związkowej możliwy termin dogodny dla obu stron.

Informujemy także, że ruch Lotnisku Chopina odbywa się normalnie, służba na wieży pełniona jest w sposób nieprzerwany, a bezpieczeństwo ruchu lotniczego jest zapewnione.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kraków: Otwiera się droga do przeniesienia baz LPR

Infrastruktura i lotniska

Kraków: Otwiera się droga do przeniesienia baz LPR

inf. pras. 09 grudnia 2019

Do końca listopada linie zrezygnowały z zakupu 441 samolotów

Biznes i przemysł

Do końca listopada linie zrezygnowały z zakupu 441 samolotów

inf. pras. oprac. ad 09 grudnia 2019

SAS: Ostatni lot B737-600

Pasażer i linie lotnicze

SAS: Ostatni lot B737-600

inf. pras. oprac. ad 09 grudnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5