Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko Chopina: Traktujemy bezpieczeństwo priorytetowo


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-07-06 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy/Lotnisko Chopina

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko Chopina: Traktujemy bezpieczeństwo priorytetowo
fot. Lukasz Malinowski
Lotnisko Chopina przekazało redakcji Rynku Lotniczego oświadczenie, nawiązujące do materiału opublikowanego w portalu TVN24.pl dotyczącego funkcjonowania Lotniskowej Straży Pożarnej.
"Chcielibyśmy przedstawić opinii publicznej pełne i rzetelne informacje. Niezgodność, o której mowa w materiale, została wykryta przez kontrolę wewnętrzną PPL już w sierpniu 2021 roku i niezwłocznie rozpoczęto wdrażanie działań naprawczych oraz poinformowano Urząd Lotnictwa Cywilnego o zaistniałych brakach formalnych" – podkreślono na wstępie oświadczenia.

Władze stołecznego portu przypominają, że w lutym 2022 roku ULC przeprowadził kontrolę na lotnisku wskazując, że jest to nieprawidłowość poziomu 1. W ocenie Lotniska Chopina jego kwalifikacja była niewłaściwa ze względu na stan faktyczny. Dotyczyła wyłącznie braku formalnego, tj. nieposiadania przez niektórych strażaków tytułu technika pożarnictwa, a nie faktycznego zagrożenia dla bezpieczeństwa operacji lotniczych czy funkcjonowania portu.

"Wszyscy ratownicy LSP Lotniska Chopina mają wieloletnie doświadczenie w pracy na lotnisku i wielokrotnie przechodzili zagraniczne, specjalistyczne kursy w zakresie ratownictwa lotniskowego (Wlk. Brytania, Dania). Lotnisko traktuje bezpieczeństwo priorytetowo, przede wszystkim spełniamy wymogi międzynarodowe, a nie tylko krajowe, w zakresie działań ratowniczych i gaśniczych. Mamy większe niż wymagane przepisami stany etatowe, co oznacza, że więcej ratowników niż jest to konieczne, na każdej zmianie, dba o bezpieczeństwo pasażerów lotniska" – wyjaśnia stołeczny port.

"Przeprowadziliśmy modernizację i zakup wyposażenia ratowniczego, w tym nowoczesnych pojazdów ratowniczo-gaśniczych i jedynych w tej części Europy specjalistycznych schodów strażackich, które umożliwiają działania ratownicze przy każdym typie samolotu, jaki istnieje na świecie. Zespoły dyżurują 24 godziny na dobę, w dwóch strażnicach, dzięki czemu jesteśmy w stanie dotrzeć w ciągu trzech minut w najdalszy punkt lotniska i rozpocząć akcję ratunkową" – zapewnia stołeczny port. 

"W związku z powyższym, w ocenie Lotniska Chopina niezgodność miała charakter wyłącznie formalny i bez znaczenia dla bezpieczeństwa operacji odbywających się na lotnisku. Sam fakt, że urząd nie podjął działań polegających na wprowadzeniu ograniczeń, również potwierdza, że nie było realnego zagrożenia. PPL, we wskazanym przez ULC terminie, wyeliminował niezgodność 1 kwietnia 2022, co zostało potwierdzone przez ULC pismem z 10 maja" – podsumowano w oświadczeniu. 
.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnisko Chopina: Uber już oficjalnie na przylotach

Biznes i przemysł

Lotnisko Chopina: Uber już oficjalnie na przylotach

simetra 03 lipca 2022

Air China powróciła na Lotnisko Chopina

Pasażer i linie lotnicze

Air China powróciła na Lotnisko Chopina

Avgeek 03 lipca 2022

 

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

Prawo i polityka

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

22 września 2022

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

Pasażer i linie lotnicze

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

22 września 2022

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

22 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5