Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

PAŻP będzie współpracować z Frequentis


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras./ Redakcja

Data publikacji:
2019-03-13 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ PAŻP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PAŻP będzie współpracować z Frequentis
fot. Katowice Airport
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) wprowadza nowoczesne elektroniczne narzędzie zarządzania danymi lotniczymi (EFES) firmy Frequentis, jako pierwszy krok w kierunku budowy nowej generacji usług. Memorandum w tej sprawie zostało podpisane podczas World ATM Congress w Madrycie.
Użytkownicy przestrzeni powietrznej, operatorzy lotnisk oraz pozostali odbiorcy usług odczują udogodnienia związane z digitalizacją danych lotniczych. EFES, który zostanie wdrożony we wszystkich 15 wieżach kontroli ruchu lotniczego w Polsce, stanowi pierwszy krok w programie integracji i zarządzania danymi.

Zawarte porozumienie dotyczy zbadania koncepcji, technologii i architektur w celu przechwytywania i integracji danych wokół lotnisk. Pierwszym krokiem jest wspólne opracowanie demonstratora technicznego, będącego kamieniem milowym w tworzeniu systemów komunikacyjnych opartych na danych na następnym poziomie w środowisku wieży i lotniska. Plan zakłada udostępnianie danych SESAR i wykorzysta możliwości integracji SWIM, umożliwiając kontrolerom ruchu lotniczego i instytucjom zapewniającym służby żeglugi powietrznej przetwarzanie wszystkich istotnych, ujednoliconych i zharmonizowanych informacji na temat różnych parametrów lotu i ruchu.

– Nasza agencja nieustannie poszukuje sposobów na podniesienie poziomu usług. PAŻP wnosi do tego przedsięwzięcia kontekst operacyjny oraz zasoby oprogramowania. Przewidujemy szersze zastosowanie rozwiązań opartych na danych w systemach wieżowych i lotniskowych. Miło mi poinformować, że to porozumienie zapewni nam możliwość naszych strategicznych celów – skomentował prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusz Janiszewski. – Wyjątkowość takiego rozwiązania opartego na danych polega na tym, że może rozwiązać kilka bardzo złożonych problemów dotyczących przepustowości przestrzeni powietrznej zarówno dla głównych, jak i regionalnych portów lotniczych. Celem naszych działań jest poprawa bezpieczeństwa i wydajności naszej pracy. Dzięki wymianie informacji można poprawić przewidywalność lotu, przyspieszyć zarządzanie czasem i harmonogramem naszych działań, co pozytywnie wpłynie płynność ruchu a tym samym sferę finansową całej branży lotniczej – zakończył Janiszewski.  

W 2017 roku PANSA wybrała Frequentis, lidera rynku rozwiązań automatyki wieżowej, do opracowania elektronicznego rozwiązania do zarządzania danymi lotniczymi, EFES, opartego na produkcie smartSTRIPS. W opracowaniu rozwiązania uwzględniono wymagania PAŻP i międzynarodowe standardy wymiany danych z systemami ATM, aby umożliwić PAŻP ustanowienie nowego standardu dla zintegrowanych systemów wieżowych zwiększających produktywność i wydajność operacji ATC.  

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PAŻP po raz pierwszy na kongresie ATM

Biznes i przemysł

PAŻP po raz pierwszy na kongresie ATM

Redakcja 12 marca 2019

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej walczy o pieniądze

Infrastruktura i lotniska

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej walczy o pieniądze

Redakcja 12 marca 2019

PAŻP chce budować anteny, wójt się nie zgadza

Infrastruktura i lotniska

PAŻP chce budować anteny, wójt się nie zgadza

Roman Czubiński 22 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5