Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Ośrodek Bartolini Air szkoli coraz więcej pilotów dla Ryanair


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-09-16 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Bartolini Air

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ośrodek Bartolini Air szkoli coraz więcej pilotów dla Ryanair
fot. Bartolini Air
Ośrodek Bartolini Air szkoli coraz więcej pilotów dla Ryanair
Ośrodek Bartolini Air szkoli coraz więcej pilotów dla Ryanair
Ośrodek Bartolini Air szkoli coraz więcej pilotów dla Ryanair
Linie lotnicze Ryanair od kilku lat współpracują z polskim ośrodkiem szkolenia pilotów Bartolini Air. To partnerstwo pozwala łódzkiej firmie kształcić przyszłych pilotów zgodnie ze standardami i procedurami linii lotniczej, pod konkretny typ maszyn, gotowych do podjęcia pracy niemal natychmiast po otrzymaniu licencji pilota.
Rosnące zapotrzebowanie przewoźnika, niezachwiany przez pandemię rozrost floty, możliwość pracy w prestiżowym zawodzie i przyzwoite zarobki są szansą dla tych, którzy chcieliby zasiąść za sterami największych maszyn lotniczych.

Istniejący od ponad 15 lat polski ośrodek szkolenia pilotów Bartolini Air rokrocznie kształci około 200 pilotów. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze oraz flocie samolotów szkolnych, symulatorom odzwierciedlającym kokpit samolotów Ryanair oraz programowi kursu skrojonemu pod kątem pracy pilota liniowego, kadeci mogą być pewni efektów szkolenia i bez obaw myśleć o podjęciu pracy w charakterze pierwszego oficera. Choć na dwuletni kurs wydać trzeba tyle co na zakup dobrego samochodu, wiele osób decyduje się na taką inwestycję, aby zdobyć nowy, dobrze płatny zawód.

Profesjonalizm i wysoki standard szkoleń w Bartolini Air wpłynęły na decyzję Ryanair, który powierzył misję kształcenia swoich pilotów, zgodnie z wewnętrznymi standardami, właśnie polskiemu ośrodkowi, jako jednemu z trzech w całej Europie, a jedynemu w bloku wschodnim. To właśnie jakość szkolenia oraz fabrycznie nowe, wyposażone w elektroniczną awionikę samoloty przyciągają do łódzkiej szkoły setki osób z całej Europy, a na jej korytarzach częściej słychać język angielski niż polski. Oprócz floty samolotów Tecnam, do dyspozycji studentów jest niezwykły samolot akrobacyjny CAP 10C NG, którego pierwszym operatorem na świecie jest właśnie Bartolini Air. Maszyna o znakach SP-EAR (ang. Włócznia) jest wykorzystywany do szkolenia pilotów w zakresie wyprowadzania samolotu z nietypowych położeń (tzw. upset recovery).

– Dynamiczny powrót największego europejskiego przewoźnika do aktywności lotniczej i plany rozwoju floty pozwalają nam z pełnym przekonaniem polecać szkolenia w ramach Programu Mentorskiego Ryanair. Ten cykl szkoleniowy daje kandydatom na pilotów coś więcej niż tylko możliwość zdobycia licencji. Pozwala w bardzo krótkim czasie (poniżej dwóch lat), zdobyć prestiżowy zawód i niemal gwarantowane zatrudnienie. A to, szczególnie w obecnym czasie, gdy tradycyjni przewoźnicy wciąż mocno odczuwają efekty pandemii, wydaje się być bardzo atrakcyjne dla osób szukających ciekawej i dobrze płatnej pracy w lotnictwie – podkreślił Bartłomiej Walas, prezes Bartolini Air.

Realizowane przez Bartolini Air szkolenie pozwala, w perspektywie od 18 do 21 miesięcy, zająć miejsce pierwszego oficera w kokpicie odrzutowca niskokosztowca. Kadeci, którzy ukończą kurs, są preferowani przez taniego przewoźnika i zyskują dostęp do szybkiej ścieżki rekrutacji. Aż 98 proc. dotychczasowych absolwentów Programu Mentorskiego Ryanair znalazło pracę w liniach lotniczych z Irlandii.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Bartolini Air odebrał pierwszy samolot CAP 10C NG (zdjęcia)

Biznes i przemysł

Bartolini Air odebrał pierwszy samolot CAP 10C NG (zdjęcia)

Redakcja/inf. pras. 19 sierpnia 2021

Szkoła Bartolini Air wprowadziła się na lotnisko w Łodzi

Infrastruktura i lotniska

Szkoła Bartolini Air wprowadziła się na lotnisko w Łodzi

Redakcja/inf. pras. 04 marca 2021

Bartolini Air otwierają bazę w porcie Olsztyn-Mazury i będą szkolić pilotów Ryanaira

Infrastruktura i lotniska

Bartolini Air otwierają bazę w porcie Olsztyn-Mazury i będą szkolić pilotów Ryanaira

Redakcja/inf. pras. 15 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5