Partnerzy serwisu:
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Nowy prezes PAŻP zapowiada nacisk na innowacje


Wstecz Dalej

Autor:

Jakub Madrjas

Data publikacji:
2018-07-10 14:16
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowy prezes PAŻP zapowiada nacisk na innowacje
Fot. PAŻP
Dzisiaj (10 lipca) minister Mikołaj Wild i nowy p.o. prezes PAŻP Janusz Janiszewski przedstawili strategiczne cele Agencji pod nowym kierownictwem.
Jak poinformował sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik ds. CPK Mikołaj Wild, dymisja prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusza Niedzieli została przyjęta w piątek przez premiera. Premier na wniosek ministra infrastruktury powierzył wykonywanie obowiązków prezesa Januszowi Janiszewskiemu, dotychczasowemu dyrektorowi w PAŻP. Wild zapewnił, że jako p.o. prezes Janiszewski będzie miał takie same kompetencje, umocowanie do podejmowania decyzji i władzę jak prezes. Kwestia właściwej prezesury ma zostać rozwiązana w ciągu najbliższych miesięcy.

– Cieszę się z tej nominacji tym bardziej, że współpracujemy z Januszem Janiszewskim w ramach zespołu doradczego pełnomocnika ds. CPK – podkreślił Wild, dodając, że p.o prezes to wieloletni pracownik PAŻP. Janiszewski w dalszym ciągu będzie działał w zespole doradczym.

Innowacje i drony

Podczas konferencji zakreślono ogólne kierunki strategii rozwoju PAŻP. Jak podkreślił Wild, Agencja ma olbrzymie znaczenie dla rozwoju lotnictwa w Polsce, także jeśli chodzi o rozwój sektora bezzałogowych statków powietrznych, który również leży w kompetencjach wiceministra.

Prezes Janiszewski podkreślił, że Polska to jeden z najbardziej rozwijających się krajów na europejskim rynku lotniczym, w którym mamy do czynienia z rekordowym wzrostem ruchu. – Strategia PAŻP musi być dostoswana do zaspokojenia rosnących potrzeb przez najbliższe 15-20 lat. Naszym celem będzie ugruntowanie silnej pozycji Polski i uczynienie PAŻP jednym z liderów rynku zarządzania rynkiem lotniczym – podkreślił.

Janiszewski podkreśla, że środkiem do realizacji strategii będzie inwestycja w nowoczesne technologie. – Dziś [rozwój] to nie jest lanie betonu pod nowe budynki, ale budowa nowoczesnych systemów zarządzania ruchem lotniczym i autonomicznych pojazdów, w tym bezzałogowych statków powietrznych – mówił.

PAŻP zapewni służby do obsługi CPK

Kolejnym celem wymienionym na konferencji była pomoc państwu polskiemu w zapewnieniu służb do obsługi ruchu lotniczego w planowanym Centralnym Porcie Komunikacyjnym. – Dołożymy wszelkich starań, żeby zapewnić środki na najbliższe siedem lat do realizacji celów stawianych przez państwo. Naszym priorytetem zawsze będzie zapewnienie bezpieczeństwa – mówił Janiszewski, dodając, że PAŻP jest zobligowany do zapewnienia służb kontroli ruchu lotniczego wszędzie tam, gdzie państwo zdecyduje się na otwarcie lotniska – tak, żeby każdy pasażer dotarł do celu bezpiecznie.

Zgodnie z biznesplanem zrewidowanym w latach 2015–2016 Agencja ma posiadać w 2019 roku minimum 617 kontrolerów. – Nasza ambicja to mieć trochę zapasu – dodał Janiszewski. Jak wyjaśnił, zgodnie z przepisami europejskimi Agencję obowiązuje ściśle określona efektywność kosztowa.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Janusz Janiszewski p.o. prezesem PAŻP

Prawo i polityka

Janusz Janiszewski p.o. prezesem PAŻP

Jakub Madrjas 10 lipca 2018

 

SunExpress z rekordami w 2018 roku

Pasażer i linie lotnicze

SunExpress z rekordami w 2018 roku

07 marca 2019

ITB: Qatar Airways z nową klasą ekonomiczną

Pasażer i linie lotnicze

ITB: Qatar Airways z nową klasą ekonomiczną

07 marca 2019

Samorządy zgodziły się na Radę Społeczną ds. CPK

Infrastruktura i lotniska

Samorządy zgodziły się na Radę Społeczną ds. CPK

07 marca 2019

Airbus: Tysiące osób do zwolnienia?

Biznes i przemysł

Airbus: Tysiące osób do zwolnienia?

06 marca 2019

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5