Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Nowy prezes lotniska Olsztyn-Mazury


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-06-03 08:19
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowy prezes lotniska Olsztyn-Mazury
fot. Martyn Janduła
Wraz z końcem miesiąca Leszek Krawczyk, dotychczasowy prezes lotniska Olsztyn-Mazury, zrezygnował ze stanowiska. Nowym prezesem został Tomasz Kądziołka, dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych w Szymanach.
Decyzja dotychczasowego prezesa dla zarządu województwa nie była zaskoczeniem, gdyż Krawczyk sygnalizował, iż zamierza on opuścić stanowisko już wcześniej. Oficjalnie swoją decyzję tłumaczy on faktem, iż zajmował się lotniskiem przez siedem lat, mimo iż początkowo zakładał, że spędzi na tym stanowisku jedynie trzy lata. Krawczyk ma obecnie 72 lata i – jak przyznał w rozmowie z „GW”, chce teraz spędzić więcej czasu z rodziną i bliskimi

Spółka zarządzająca olsztyńskim lotniskiem znalazła już kandydata na stanowisko nowego prezesa. To Tomasz Kądziołka, dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych w Szymanach i wieloletni współpracownik Krawczyka. Kądziołka jest ekspertem w dziedzinie prawa lotniczego, jest też byłym prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a także – pilotem.

Największym wyzwaniem, jakie stoi przed nowym prezesem, jest konieczność stopniowego poprawienia wyników finansowych lotniska. Może w tym pomóc decyzja Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie z dnia 22 maja, dotycząca wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego uruchomienia lotów nocnych na olsztyńskim lotnisku.

W całym 2017 roku Port Lotniczy Olsztyn-Mazury obsłużył 104 851 pasażerów, czyli o 166 proc. więcej niż w całym 2016 roku. Liczba pasażerów obsłużonych w 2017 roku w Szymanach cieszy nie tylko ze względu na spory wzrost, ale również wypełnienie założeń unijnych. Unia Europejska zobowiązała lotnisko do obsłużenia minimum 100 tys. pasażerów w ciągu całego ubiegłego roku.  

Plan na bieżący rok zakłada 120 tys. podróżnych, jednak zarząd lotniska nie kryje nadziei nawet na 150 tys. obsłużonych osób.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury rezygnuje ze stanowiska

Infrastruktura i lotniska

Prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury rezygnuje ze stanowiska

Justyna Urbaniak 24 maja 2018

Olsztyn-Mazury: Połączenie do Dortmundu wystartowało

Infrastruktura i lotniska

Olsztyn-Mazury: Połączenie do Dortmundu wystartowało

Justyna Urbaniak 15 maja 2018

Lotnisko Olsztyn-Mazury z nowymi połączeniami i dobrymi prognozami

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Olsztyn-Mazury z nowymi połączeniami i dobrymi prognozami

Justyna Urbaniak 02 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS