Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Nowoczesny Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów oficjalnie otwarty


Wstecz Dalej

Autor:

Red. ed

Data publikacji:
2019-10-03 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Waimea Holding

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowoczesny Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów oficjalnie otwarty
fot. Waimea
W środę (2 października) odbyło się oficjalne otwarcie Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów. Inwestorem nowoczesnego terminala cargo jest spółka należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding.
Nowoczesny obiekt Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów o łącznej powierzchni 8 tys. m kw. wraz z zapleczem biurowo-socjalnym stanowi integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Projekt został zrealizowany w oparciu o środki własne inwestora we współpracy ze spółką Rose Hall International LLP. Bank BNP Paribas udzielił finansowania w wysokości 18,9 mln zł w końcowej fazie realizacji projektu. Wartość inwestycji wyniosła ponad 30 mln zł.

– Otwarcie terminalu cargo na goleniowskim lotnisku to przełomowa chwila dla rozwoju naszego regionalnego "okna na świat", które jako samorząd województwa wspieramy od lat. To również niezwykle ważny moment dla gospodarki Pomorza Zachodniego. Nie mam wątpliwości, że terminal cargo pozwoli na dynamiczny rozwój wielu zachodniopomorskim firmom. Na naszych oczach Pomorze Zachodnie staje się polskim hubem logistycznym, który coraz lepiej wykorzystuje bliskość szlaków handlowych prowadzących ze Skandynawii na Południe Europy i z Zachodu na Wschód. Zyskujemy na atrakcyjności, zyskujemy magnes przyciągający kolejnych inwestorów do regionu – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz.

– Otworzyliśmy w Polsce drugi profesjonalny i w pełni wyposażony terminal cargo, w doskonałej lokalizacji, w sąsiedztwie Portu Lotniczego w Goleniowie. Widzimy bardzo duży potencjał w naszej inwestycji, która z powodzeniem będzie obsługiwać dynamicznie rozwijającą się na Pomorzu Zachodnim branżę e-commerce. Budowanie obiektów magazynowych wokół lotnisk to światowy i europejski trend, terminale cargo zlokalizowane w sąsiedztwie portów lotniczych są ich naturalnym dopełnieniem niezbędnym do realizacji pełnego zakresu usług przewoźników lotniczych. Realizowane przez Waimea Holding obiekty tworzą doskonałe warunki do obsługi każdego typu operacji logistycznych w oparciu o światowe standardy. Rosnąca popularność zakupów przez Internet stawia szereg wyzwań przed podmiotami działającymi na rynku e-commerce, jednym z fundamentów jest dobrze zlokalizowany magazyn z obsługą na najwyższym poziomie, w naszym obiekcie zapewni ją wiodący operator handlingowy WELCOME Airport Services – podkreślał na uroczystości otwarcia prezes zarządu Waimea Holding, Andrzej Rosiński.

Wśród głównych najemców obiektu znalazła się firma WELCOME Airport Services, obok LS Airport Services jeden z najważniejszych agentów handlingowych w Polsce w zakresie obsługi cargo w kilku lokalizacjach. – Obsługa cargo to jeden ze strategicznych kierunków rozwoju naszej firmy. W 2019 roku planujemy również uruchomienie nowego terminalu cargo w Warszawie – mówi Paweł Litkiewicz, wiceprezes zarządu ds. handlowych.

WELCOME Airport Services wdraża wielokierunkowe wsparcie dla spedycji, linii lotniczych, importerów i eksporterów w trzech lokalizacjach: Warszawie, Szczecinie i Krakowie. Posiada również specjalistyczny terminal w Poznaniu. Jednym z kluczowych elementów rozwojowych dla spółki jest otwarcie Agencji Celnej osadzonej w strukturach organizacyjnych Pionu Cargo Welcome.

W Szczecinie Goleniowie WELCOME Airport Services na powierzchni 2 tys. m kw. będzie świadczyć kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych. – Zbudowany w ofercie dla partnerów wachlarz dodatkowych usług mających na celu między innymi: dostosowywanie ładunków do transportu, sprawdzanie przesyłek i nadanie im statusu bezpieczeństwa w transporcie lotniczym, umożliwienie przechowywania towarów na magazynach czasowego składowania, dokonywanie odpraw celnych w imieniu i na życzenie klienta pozwala z optymizmem patrzeć na kompleksowość oferty skierowanej do wszystkich partnerów biznesowych uczestniczących w łańcuchu dostaw. W naszej opinii aby istotnie wspomóc lokalny biznes w każdej z lokalizacji, kluczowym staje się uzupełnienie oferty o istotne elementy mogące pomóc w realizacji wysyłki i to właśnie stało się celem Zarządu i kierunkiem rozwojowym dla Pionu Cargo. Z ogromną nadzieją patrzymy w przyszłość. Widzimy duży potencjał zarówno w branży, jak i w lokalizacji. Cieszymy się, że Welcome Airport Services staje się jednym z podmiotów, mającym wpływ na rozwój Portu Lotniczego oraz Pomorza Zachodniego – dodał prezes Welcome Airport Services, Piotr Wieczorek.

Najemcą jest także firma OMEGAir CARGO, oferująca pełny zakres usług spedycji lotniczej, morskiej oraz kolejowej. W nowym terminalu na powierzchni 1,3 tys. m kw. będzie wykonywać usługi w zakresie organizacji transportu towarów w przewozach lotniczych.

Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów będąc najnowocześniejszą inwestycją w regionie zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim. Multimodalny terminal wraz parametrami technicznymi samego lotniska i warunkami do rozwoju transportu towarowego będzie centrum frachtu lotniczego oddziaływującym na cały region. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów wraz z nowo otwartym terminalem cargo spełnia wymagania stawiane przez firmy zlokalizowane na Pomorzu Zachodnim i północno-wschodnich Niemczech, tworzy doskonałe warunki do obsługi firm specjalizujących się w logistyce towarów, w szczególności w dziedzinie e-commerce.

O przyszłości lotniczego cargo w Polsce w najbliższych latach zadecyduje w dużej mierze rozwój infrastruktury. Odpowiedzią na zapotrzebowanie są projektowane i budowane Terminale Cargo przez Grupę Kapitałową Waimea Holding. Nowocześnie zaprojektowane i w pełni wyposażone obiekty, które powstają w bezpośrednim sąsiedztwie portów lotniczych, przystosowane są do sprawnej obsługi ładunków cargo, w tym różnego rodzaju przesyłek specjalistycznych. Przyciągają nowych kontrahentów i umożliwiają szybki wzrost wolumenu cargo w całym regionie.

Terminale cargo budowane w ramach infrastruktury lotniskowej umacniają pozycję lotnisk na rynku cargo, są krokiem w stronę dywersyfikacji świadczonych usług, poszerzają działalność lotnisk o możliwość oferowania powierzchni magazynowych. Inwestorem Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów jest spółka celowa Waimea Logistic Park 3, należąca do grupy kapitałowej Waimea Holding S.A. Projekt architektoniczny wykonała pracownia architektoniczna CITY architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Eastwave Building Company.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT chce przejąć przewozy towarowe od przewoźników z Niemiec i Holandii

Pasażer i linie lotnicze

LOT chce przejąć przewozy towarowe od przewoźników z Niemiec i Holandii

Redakcja 27 września 2019

ACI: Największe i najszybciej rozwijające się lotniska na świecie

Pasażer i linie lotnicze

ACI: Największe i najszybciej rozwijające się lotniska na świecie

Piotr Bożyk 24 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5