Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Nowe hangary w porcie Olsztyn-Mazury. Jeden posłuży szkole pilotażu Bartolini Air


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-11-23 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury/ Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowe hangary w porcie Olsztyn-Mazury. Jeden posłuży szkole pilotażu Bartolini Air
fot. Jakub Klepański/Olsztyn-Mazury Airport
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zyskał hangary lotnicze, przeznaczone do postoju oraz obsługi średnich i małych statków powietrznych. Inwestycja realizowana była przez 10 miesięcy - od marca do października bieżącego roku. Jej wykonawcą była firma Elnet z Olsztyna.
Budowa hangarów lotniczych jest elementem dywersyfikacji źródła przychodów portu i dostosowania infrastruktury lotniczej do potrzeb użytkowników General Aviation. Na wspólne zaproszenie marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina oraz prezesa zarządu Spółki Warmia i Mazury, zarządzającej lotniskiem w Szymanach Wiktora Wójcika, w uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele samorządu województwa, władz samorządowych powiatu szczycieńskiego oraz gminy Szczytno, a także służb mundurowych.

W symbolicznym przecięciu wstęgi, oznaczającym oficjalne otwarcie hangarów, poza marszałkiem województwa oraz prezesem lotniska uczestniczyli Sławomir Wojciechowski – wójt gminy Szczytno, Krzysztof Mańkowski – burmistrz miasta Szczytno, Damian Stępień – przewodniczący rady nadzorczej Warmia i Mazury Sp. z o.o. oraz Bartłomiej Walas – współzałożyciel Bartolini Air, największej w Polsce szkoły pilotażu. To właśnie ten ośrodek szkolenia pilotów będzie pierwszym najemcą jednego z nowo wybudowanych hangarów lotniczych.

Współpraca pomiędzy Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury a Bartolini Air rozwija się od kilku lat – w tym roku firma z Łodzi otworzyła bazę szkoleniową w Szymanach, w której swoje umiejętności nabywać będą m.in. przyszli piloci Ryanair. W celu wzmocnienia współpracy mającej na celu dalszy rozwój Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, Marszałek Województwa wraz z Wójtem Gminy Szczytno podpisali list intencyjny dotyczący uzbrojenia terenów inwestycyjnych wokół lotniska. Obszarem, na którym mogą powstać m.in. centra logistyczne i magazynowe oraz obiekty hotelowe i wypoczynkowe, zainteresowani są już potencjalni inwestorzy.

Podczas wizyty na Lotnisku Olsztyn-Mazury, Marszałek Województwa spotkał się również z kierownictwem oraz pracownikami portu, rozmawiając o specyfice ich pracy, a także realizowanych i planowanych inwestycjach.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Olsztyn-Mazury: Nieco ponad 7 tys. podróżnych w październiku

Infrastruktura i lotniska

Olsztyn-Mazury: Nieco ponad 7 tys. podróżnych w październiku

Redakcja/inf. pras. 05 listopada 2021

Port Olsztyn-Mazury zyskał certyfikat AHAC i jest gotowy na obsługę cargo

Infrastruktura i lotniska

Port Olsztyn-Mazury zyskał certyfikat AHAC i jest gotowy na obsługę cargo

inf. pras 13 października 2021

Wiktor Wójcik nowym prezesem portu Olsztyn-Mazury

Infrastruktura i lotniska

Wiktor Wójcik nowym prezesem portu Olsztyn-Mazury

inf. pras 16 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5