Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Nowe centrum serwisowe Bombardiera w Miami


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2018-10-05 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ bombardier.com

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowe centrum serwisowe Bombardiera w Miami
Bombardier DHC-8-311Q Dash 8 Caribbean Airlines fot. airliners.net
Bombardier ogłosił inwestycję w nowe centrum serwisowe wartą sto milionów dolarów. Znajdzie się ono w Miami na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Ma obsługiwać klientów z tego państwa i państw Ameryki Łacińskiej.
– Podwajając naszą zdolność do obsługi większej liczby samolotów i dodając nowe możliwości, nasi klienci będą spokojniejsi, dzięki naszej wiedzy OEM oraz dzięki krótszym przestojom samolotów – powiedział Jean-Christophe Gallagher, wiceprezes kanadyjskiej firmy. – Dzięki naszym dobrym partnerskim relacjom ze stanem Floryda szybko zbudujemy nowy obiekt na lotnisku Miami-Opa Locka Executive Airport (w kodzie IATA: OPF), gdzie wielu naszych operatorów już ma swoje bazy.

O centrum

Planowane na inaugurację w 2020 r. nowe centrum serwisowe w Miami będzie w pełni przygotowane do wykonywania zaplanowanych i niezaplanowanych prac konserwacyjnych, modyfikacji samolotów, instalacji awioniki i dla samolotów Bombardier Learjet, Challenger i Global. Gdy obiekt zostanie w pełni rozbudowany, nowe centrum zatrudni blisko trzystu pracowników obsługi. To niemal podwoi zatrudnienie firmy Bombardier na Florydzie.

Nowoczesny obiekt o powierzchni 27 900 m kwadratowych stanie się częścią sieci ośrodków serwisowych Bombardiera. Składa się ona z dziewięciu centrów rozsianych po Stanach, Europie i Azji.

O lotnisku

Port lotniczy położony jest w najludniejszym hrabstwie Florydy, a zarazem siódmym na liście najbardziej zaludnionych hrabstw Stanów Zjednoczonych. Miami, choć jest dopiero na czterdziestym czwartym miejscu w USA pod względem ludności, to jest najbogatszym miastem tego państwa.

Ponad stu przewoźników operujących z OPF oferuje najgęstszą siatkę połączeń do Ameryki Łacińskiej i Karaibów spośród amerykańskich lotnisk. Jest to też ważne centrum dla cargo lotniczego.  

OPF znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego Miami (w kodzie IATA: MIA), który stanowi węzeł lotniczy dla linii pasażerskich American Airlines, American Eagle i Executive Air; linii towarowych Arrow Air, Fine Air, United Parcel Service, FedEx i linii czarterowej Miami Air. Jest głównym lotniskiem międzynarodowego ruchu o dalekim zasięgu dla Florydy Południowej, a jednocześnie plasuje się na trzecim miejscu pod względem ilości międzynarodowych połączeń wśród amerykańskich lotnisk, po porcie JFK w Nowym Jorku i porcie LAX w Los Angeles.

– Hrabstwo Miami-Dade jest dumne z tego, że jest kluczowym graczem w rozwoju firmy Bombardier w przemyśle lotniczym w naszym regionie – powiedział Carlos Gimenez. – Nowy zakład będzie zatrudniał prawie trzysta osób ze średnią zarobków w wysokości siedemdziesięciu tysięcy dolarów rocznie. Dodatkową korzyścią jest współpraca partnerska producenta z naszymi lokalnymi szkołami mająca na celu wykształcenie wysoko kwalifikowanej kadry.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Bombardier i Airbus pokazali pierwszego A220 dla Delty

Pasażer i linie lotnicze

Bombardier i Airbus pokazali pierwszego A220 dla Delty

Piotr Bożyk 16 września 2018

Dash po raz kolejny awaryjnie ląduje na Okęciu. LOT: Bombardiery spełniają normy

Pasażer i linie lotnicze

Dash po raz kolejny awaryjnie ląduje na Okęciu. LOT: Bombardiery spełniają normy

Aleksander Domański 21 sierpnia 2018

Bombardier: Q400 dla 90 pasażerów już z certyfikatem

Biznes i przemysł

Bombardier: Q400 dla 90 pasażerów już z certyfikatem

Piotr Bożyk 20 sierpnia 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5