Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Niemcy rozważają ogromne ograniczenia ruchu lotniczego


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2021-01-27 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Niemcy rozważają ogromne ograniczenia ruchu lotniczego
fot. Frankfurt Airport
Niemiecki rząd rozważa ograniczenie ruchu lotniczego niemal do zera aby zapobiec rozprzestrzenianiu się mutacji koronawirusa. Zachodni sąsiad Polski miałby się wzorować na Izraelu, który wprowadził zakaz lotów pasażerskich, a wyjątek pozostawił połączeniom cargo.
Niemiecki rząd chce tymczasowo ograniczyć ruch lotniczy, jednak na ogromną skalę. Minister spraw wewnętrznych tego kraju, Horst Seehofer, przedstawił już kanclerz Angeli Merkel odpowiedni plan działania. – Obejmuje znacznie surowsze kontrole graniczne, zwłaszcza na granicach z obszarami wysokiego ryzyka. Także zmniejszenie ruchu lotniczego do Niemiec prawie do zera – tak jak robi to obecnie Izrael, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się mutacji koronawirusa – powiedział szef resortu.

Według gazety „Bild” rząd federalny obawia się, że zasady ostrożności nie są właściwie przestrzegane, a policja wielokrotnie stwierdziła naruszenia obowiązku kwarantanny.

Istotnie, rząd Izraela do 31 stycznia zakazał wszystkich lotów pasażerskich. Wyjątkiem są połączenia cargo. Izraelskie Ministerstwo Zdrowia zastrzegło, że podróżować będą mogły tylko te osoby, które muszą wyjechać za granicę w celu kontroli medycznej lub, aby wykonać niezbędne prace, których nie można wykonać zdalnie. Poza tym zakaz nie będzie obejmował osób uczestniczących w rodzinnych pogrzebach oraz w postępowaniach sądowych. Stosowne upoważnienia do przylotów do portu Ben Guriona w Tel Awiwie będą zatwierdzane przez powołaną komisję pod przewodnictwem dyrektorów ministerstw zdrowia i transportu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Enter Air otrzyma 287 mln zł pożyczki z PFR

Biznes i przemysł

Enter Air otrzyma 287 mln zł pożyczki z PFR

Emilia Derewienko 21 stycznia 2021

KLM zawiesza połączenia dalekodystansowe. Dystrybucja szczepionek zagrożona

Prawo i polityka

KLM zawiesza połączenia dalekodystansowe. Dystrybucja szczepionek zagrożona

Emilia Derewienko 21 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5