Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Niemcy: Przewoźnicy apelują o jednolite zasady podróży. Cztery opcje rozwiązań


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-10-21 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Niemcy: Przewoźnicy apelują o jednolite zasady podróży. Cztery opcje rozwiązań
fot. Munich Airport
Rada Przedstawicieli Linii Lotniczych w Niemczech (Board of Airline Representatives in Germany – BARIG) apeluje do polityków o wsparcie w sprawie pilnie potrzebnej harmonizacji warunków podróży.
Według przewoźników między Odrą i Renem obecnie obserwuje się pozytywne trendy w branży turystycznej i lotniczej, ale stałe ożywienie tych sektorów nadal pozostaje odległym celem. Chociaż ruch pasażerski znów wzrósł jesienią, to proces podróżowania, a także doświadczenie urlopowe są nadal poważnie utrudniane przez niespójne przepisy w różnych krajach.

Stracony czas plus wyższe koszty firm i podróżnych

Wynika to z ciągłego nieskoordynowanego podejścia państw do kluczowych procesów w łańcuchu podróży, takich jak zasady wjazdu i wyjazdu lub deklaracja obszarów ryzyka. Brak przejrzystości prowadzi z kolei do bardziej złożonych procesów obsługi, co wymaga więcej czasu oraz wyższych kosztów dla firm i podróżnych.

– Wolność podróżowania i mobilności nie tylko należy do najbardziej podstawowych praw ludzi, ale także odgrywa niezwykle ważną rolę w odbudowie gospodarek narodowych. Dlatego słuszne jest otwieranie sukcesywnie granic, biorąc pod uwagę wcześniejsze dobre i udane wysiłki w walce z pandemią – podkreślił Michael Hoppe, sekretarz generalny BARIG.

– Brak koordynacji między różnymi krajami i regionami spowalnia jednak wzrost ruchu turystycznego, co ma odpowiednie konsekwencje dla ludzi i gospodarki. Dlatego wzywamy polityków do forsowania kwestii harmonizacji i koordynacji, co jest w interesie każdego kraju i jego obywateli – apeluje Hoppe.

Propozycje BARIG i sonda IATA

Jakie konkretnie rozwiązania proponuje BARIG? Po pierwsze, skoordynowane zasady wjazdu i wyjazdu. Po drugie, zharmonizowane uznawanie świadectw szczepień, zaświadczeń ozdrowieńców i testów. Po trzecie, istotna jest jednolita deklaracja obszarów ryzyka. Dodatkowo niezbędne są jednolite zasady podróżowania między Unią Europejską a innymi potencjalnie otwierającymi się państwami trzecimi, takimi jak Chiny czy Indie.

Wcześniej informowaliśmy, że ponad dwie trzecie sondowanych przez IATA osób uważa, że ograniczenia w podróżowaniu wpływają bezpośrednio na pogorszenie jakości ich życia. Według wyników ankiety zrzeszenia utrzymujące się restrykcje na całym świecie pozbawiają możliwości bliższych kontaktów z rodziną, przyjaciółmi czy też uczestniczenia w ważnych wydarzeniach. Cierpi również biznes. Połowa zapytanych respondentów zamierza w ciągu kilku najbliższych miesięcy wybrać się gdzieś w podróż, ale aż 85 proc. zrezygnuje, jeśli w danym kraju lub regionie wymagana będzie kwarantanna. Więcej o tym w TYM TEKŚCIE.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
KLM celebruje 102. urodziny pamiątkową figurką budynku kina Tuschinski

Biznes i przemysł

KLM celebruje 102. urodziny pamiątkową figurką budynku kina Tuschinski

inf. pras 11 października 2021

Ranking Skytrax: LOT na 68. miejscu, Wizz Air dopiero 98. Delta najlepsza z USA

Pasażer i linie lotnicze

Ranking Skytrax: LOT na 68. miejscu, Wizz Air dopiero 98. Delta najlepsza z USA

Rafał Dybiński 29 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5