Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Niemcy: 50 tys. policjantów do wzmożonych kontroli na lotniskach i w pociągach


Wstecz Dalej

Autor:

Artur Bogdanowicz

Data publikacji:
2020-11-03 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Niemcy: 50 tys. policjantów do wzmożonych kontroli na lotniskach i w pociągach
Fot.
Wczoraj rozpoczął się w Niemczech „lockdown light” oznaczający szereg ograniczeń dla mieszkańców kraju. Federalne ministerstwo spraw wewnętrznych zapowiedziało zwiększone kontrole na granicach, lotniskach, dworcach, portach i w środkach komunikacji zbiorowej. Weźmie w tym udział 50 tys. policjantów.
Wczoraj rozpoczął się w Niemczech „lockdown light” oznaczający szereg ograniczeń dla mieszkańców kraju. Jak już informowaliśmy, zamknięte zostały m.in. restauracje i bary, osoby prywatne nie mogą korzystać także z hoteli. W dalszym ciągu obowiązują zasady dystansu społecznego, konieczność zasłaniania ust i nosa oraz ograniczona możliwość spotkań w przestrzeni publicznej i prywatnej. Federalne ministerstwo spraw wewnętrznych zapowiedziało zwiększone kontrole na granicach, lotniskach, dworcach, portach i w środkach komunikacji zbiorowej.

Decyzją ministra Horsta Seehofera 50 tys. policjantów, którzy na co dzień zajmują się m.in. zabezpieczaniem imprez masowych zostanie oddelegowanych do tego celu, informuje tygodnik „Der Spiegel”. Na wszystkich granicach nasilone mają być wyrywkowe kontrole osób wjeżdżających do kraju, aby zapewnić przestrzeganie przepisów dotyczących m.in. obowiązkowej kwarantanny. Dotąd działania służb miały przede wszystkim charakter informacyjny. Dodatkowo policjanci mają kontrolować, czy pasażerowie pociągów przepisowo noszą maseczki.

Od przyszłego tygodnia wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące wjazdu do Niemiec z obszarów podwyższonego ryzyka (według definicji Instytutu im. Roberta Kocha). Zamiast natychmiastowego testu konieczna będzie dziesięciodniowa kwarantanna, którą zakończyć będzie można wcześniej po przeprowadzeniu testu na obecność wirusa najwcześniej w piątym dniu po wjeździe do Niemiec i uzyskaniu negatywnego wyniku. Ponadto wszyscy wjeżdżający do Niemiec z takich regionów będą musieli wypełnić w Internecie specjalną deklarację – jeszcze przed przekroczeniem granicy. Niedopełnienie tego wymogu skutkować będzie karą pieniężną.

Poszczególne kraje związkowe dopuszczać mogą wyjątki od obowiązkowej kwarantanny, np. dla uczniów i pracowników przygranicznych . Osoby tę będą najprawdopodobniej raz w tygodniu przedstawiać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Hi Fly wycofuje z floty Airbusa A380. Po niespełna trzech latach

Biznes i przemysł

Hi Fly wycofuje z floty Airbusa A380. Po niespełna trzech latach

Emilia Derewienko 03 listopada 2020

Ryanair w lecie 2021 spodziewa się 50-80 proc. normalnego ruchu

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair w lecie 2021 spodziewa się 50-80 proc. normalnego ruchu

Emilia Derewienko 02 listopada 2020

Singapur wpuści turystów z Chin i Australii bez kwarantanny

Prawo i polityka

Singapur wpuści turystów z Chin i Australii bez kwarantanny

Emilia Derewienko 30 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5