Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Modlin z symbolicznym spadkiem za wrzesień


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2017-10-03 16:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Modlin z symbolicznym spadkiem za wrzesień
fot. Warsaw Modlin Airport
We wrześniu Port Lotniczy Warszawa/Modlin obsłużył 251 338 pasażerów. To o 0,1 proc. mniej, niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.
W ubiegłym miesiącu lotnisko obsłużyło 1 535 operacji lotniczych o charakterze komercyjnym. Mniejsze przyrosty liczby pasażerów, notowane w podwarszawskim porcie od początku roku, to przede wszystkim efekt przekierowania lotów krajowych z Modlina na Lotnisko Chopina.

Od 1 stycznia do 30 września 2017 r. w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin obsłużono ogółem 2 225 478 pasażerów przylatujących i odlatujących. W tym okresie wykonano łącznie 13 638 handlowych operacji lotniczych (startu i lądowania).

W całym 2017 roku, zgodnie z prognozami, w podwarszawskim porcie obsłużonych zostanie 2,9 mln podróżnych. W związku z rosnącym ruchem pasażerskim i wyczerpującą się przepustowością podwarszawskiego portu, planowana jest tu rozbudowa terminala pasażerskiego. Koszt inwestycji szacowany jest na 60 mln zł. Będzie ona możliwa, jeśli właściciele portu zgodzą się na zaciągnięcie kredytu. W połowie lipca odbyło się na lotnisku spotkanie w tej sprawie, jednak nie przyniosło ono żadnego rezultatu.

Jak wyjaśnił naczelny dyrektor PPL Mariusz Szpikowski, propozycja państwowej spółki dla podwarszawskiego portu zakłada zainwestowanie 140 mln zł tylko w pierwszym etapie, jednak warunkiem jest podniesienie udziałów w głosach PPL do 51 proc. oraz wycofanie zapisów o jednomyślności. PPL podkreśla, że uzyskanie pozycji dominującej jest niezbędne do kreowania strategii wspólnego działania lotnisk Modlina i Chopina, co ma zagwarantować zapewnienie odpowiedniej przepustowości i liczby pasażerów do czasu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

– Chcemy podwoić przepustowość terminala, moglibyśmy to zrobić w ciągu 2-2,5 roku, ale funkcjonowałoby na innym systemie niż do tej pory, powstałyby zintegrowane strefy handlowe – mówił podczas konferencji prasowej p.o. prezes zarządu Portu Lotniczego Modlin, Leszek Chorzewski. Jak dodał, gdyby zapadła zgoda na inwestycję, na przełomie jesieni i zimy udałoby się rozpocząć inwestycję, a po dwóch latach otworzyć rozbudowany terminal.

Jedyną linią lotniczą, obsługującą połączenia na terenie Portu Lotniczego Modlin, jest irlandzki przewoźnik niskokosztowy, Ryanair. Przedstawiciele firmy od wielu miesięcy apelują o jak najszybszą rozbudowę terminala w celu zwiększenia swojej floty, a także liczby obsługiwanych połączeń.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
W 2027 roku z CPK poleci pierwszy samolot

Infrastruktura i lotniska

W 2027 roku z CPK poleci pierwszy samolot

Leonard Dolecki 22 września 2017

Łódź Airport chce wspomóc Lotnisko Chopina. Midera: Mamy wielki potencjał

Biznes i przemysł

Łódź Airport chce wspomóc Lotnisko Chopina. Midera: Mamy wielki potencjał

Emilia Derewienko 20 września 2017

Modlin: Statystyki w górę, kredyt na rozbudowę wciąż pod znakiem zapytania

Infrastruktura i lotniska

Modlin: Statystyki w górę, kredyt na rozbudowę wciąż pod znakiem zapytania

Justyna Urbaniak 25 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5