Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Modlin: Ogłoszono postępowanie kwalifikacyjne na członków zarządu lotniska


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-08-18 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Port Lotniczy Warszawa/Modlin/ Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Modlin: Ogłoszono postępowanie kwalifikacyjne na członków zarządu lotniska
fot. Piotr Bożyk
Rada Nadzorcza spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin z siedzibą w Nowym Dworze Mazowieckim ogłosiła w oficjalnym komunikacie wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na prezesa zarządu, wiceprezesa zarządu do spraw sprzedaży i marketingu, wiceprezesa zarządu do spraw operacyjnych oraz wiceprezesa zarządu do spraw korporacyjnych. Zgłoszenia należy złożyć w terminie do godz. 15:00 dnia 27 sierpnia bieżącego roku.
Wśród warunków jakie powinni spełniać kandydaci są wyższe wykształcenie i co najmniej pięcioletni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek oraz posiadanie wiedzy adekwatnej do pełnienia następujących funkcji. Ponadto kandydaci muszą udokumentować trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych wynikających z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek. W przypadku prezesa zarządu wymagane jest trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w branży lotniczej.

Wiceprezes zarządu do spraw sprzedaży i marketingu musi znać zasady funkcjonowania spółek prawa handlowego ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem pośrednio lub bezpośrednio Skarbu Państwa. Ponadto wymagana jest znajomość zasad wynagradzania w tych spółkach, nadzoru właścicielskiego, a także analizy rynku i konkurencji, marketingu, promocji, sprzedaży i public relations.

Wiceprezes zarządu do spraw operacyjnych musi znać zasady zarządzania zasobami (personelem, infrastrukturą, sprzętem, wyposażeniem i urządzeniami) operacyjnymi na lotnisku cywilnym użytku publicznego. Ponadto wymagana jest umiejętność planowania zadań i zasobów, organizowania procesów gospodarczych, logistyki i zarządzania jakością, a także znajomość dokumentów określających zasady bezpieczeństwa na lotniskach, jego ochroną i kluczowych zagadnień związanych zarządzaniem ryzykiem.

Wiceprezes zarządu do spraw korporacyjnych musi z kolei znać zasady nadzoru właścicielskiego, audytu i kontroli finansowej przedsiębiorstwa oraz rachunkowości zarządczej. Ponadto wymagana jest znajomość ograniczeń prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.

Kandydaci są zobowiązani również do złożenia oświadczenia, w którym potwierdzą, że nie pełnią funkcji społecznego współpracownika i nie są zatrudnieni w biurze poselskim, senatorskim, poselskosenatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego oraz nie wchodzą w skład organu partii politycznej, a także nie są zatrudnieni przez partię polityczną na podstawie umowy o pracę, ani nie świadczę takiej pracy na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze. Poza tym muszą zapewnić, że nie pełnią funkcji z wyboru w zakładowej organizacji związkowej działającej w spółce lub zakładowej organizacji związkowej działającej w spółce z grupy kapitałowej, do której należy spółka, a także wykazać, że ich aktywność społeczna lub zarobkowa nie rodzi konfliktu interesów wobec działalności spółki.

Zgłoszenia kandydatów zostaną otwarte w dniu 30 sierpnia 2021 roku w siedzibie spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin. Rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano w dniach 2 i 3 września 2021 roku i mogą też się odbywać za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość w terminie wskazanym w zdaniu poprzedzającym. O wynikach postępowania kandydaci zostaną powiadomieni listem poleconym lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Rada Nadzorcza spółki zastrzega sobie także prawo zakończenia postępowania kwalifikacyjnego bez wyłonienia kandydata/kandydatów w każdym czasie bez podania przyczyny.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Nowe przystanki w stolicy dla podróżujących na lotnisko w Modlinie autokarem FlixBus

Pasażer i linie lotnicze

Nowe przystanki w stolicy dla podróżujących na lotnisko w Modlinie autokarem FlixBus

Redakcja/inf. pras. 09 sierpnia 2021

Ryanair jest gotowy wesprzeć inwestycje w Modlinie

Infrastruktura i lotniska

Ryanair jest gotowy wesprzeć inwestycje w Modlinie

Redakcja/inf. pras. 22 lipca 2021

Gamechanger w Modlinie. Ryanair zamówił ich ponad 200

Infrastruktura i lotniska

Gamechanger w Modlinie. Ryanair zamówił ich ponad 200

Redakcja/inf. pras. 19 lipca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5