Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Modlin: Lipiec najlepszym miesiącem w historii lotniska


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-08-11 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy/Lotnisko Warszawa/Modlin

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Modlin: Lipiec najlepszym miesiącem w historii lotniska
Fot. Łukasz Pacholczyk @kameradronpl/Lotnisko Warszawa-Modlin.
W lipcu z usług portu lotniczego Warszawa/Modlin skorzystało 329 527  pasażerów i obsłużono na nim 2 180 operacji lotniczych. Stanowiło to odpowiednio 110,9% wolumenu pasażerów i 115,3% operacji startów i lądowań w stosunku do analogicznego okresu roku 2019. To również najlepszy przewozowo miesiąc w historii mazowieckiego lotniska.
Wysokie wzrosty odnotowano w porównaniu z lipcem 2021 r.: 160,0% obsłużonych pasażerów i 122,1% operacji. Lipiec 2022 roku okazał się najlepszym przewozowo miesiącem w 10-letniej historii lotniska. Poprzedni rekord przewozów został ustanowiony w czerwcu 2022 roku, kiedy obsłużono 315 552 pasażerów. W najlepszym przewozowo miesiącu roku 2019 - sierpniu – obsłużono 303 133 pasażerów.

W minionym miesiącu pasażerowie mazowieckiego lotniska najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Rygę, Rzym i Sztokholm.

Więcej operacji niż przed pandemią

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2022 roku lotnisko obsłużyło 1 745 645 pasażerów i 12 954 operacje startów i lądowań. To odpowiednio 92,8% wolumenu pasażerów i 100,9% operacji startów i lądowań w stosunku do pierwszych siedmiu miesięcy roku 2019.

– W lipcu 2022 Lotnisko Warszawa/Modlin obchodziło dziesięciolecie swojej działalności. W tym okresie skorzystało z niego ponad 21 milionów pasażerów oraz wykonano ponad 141 tysięcy operacji startów i lądowań. W ramach istniejącej infrastruktury staramy się poszerzać zakres świadczonych usług i udogodnień dla pasażerów. W pierwszych dniach sierpnia oddaliśmy do dyspozycji pasażerów nową powierzchnię gastronomiczną oraz poczekalnię na antresoli terminala. Zakończona została rozbudowa sklepu wolnocłowego Aelia, który dzięki prawie dwukrotnemu powiększeniu powierzchni handlowej będzie oferować znacznie większy asortyment towarów – powiedział Tomasz Szymczak, p. o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Fot. Łukasz Pacholczyk @kameradronpl/Lotnisko Warszawa-Modlin.


Rozbudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych

W maju 2022 roku rozpoczęła się kompleksowa przebudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych w Terminalu pasażerskim. Na parterze Terminala w strefie zastrzeżonej (znajdującej się za kontrolą
bezpieczeństwa) rozbudowany został sklep duty free Aelia. Pasażerowie uzyskali jednocześnie dostęp do wcześniej dla nich niedostępnej powierzchni na antresoli Terminala, gdzie powstała nowa strefa restauracyjna wraz z poczekalnią, dzięki której przybyło miejsc siedzących dla oczekujących na rejsy. Wkrótce rusza rozbudowa sklepu convenience Relay. Rozbudowany zostanie także węzeł sanitarny.

Prace modernizacyjne odbywają się etapami i są prowadzone również w godzinach nocnych, tak aby ograniczyć do minimum uciążliwości dla pasażerów. Z początkiem lipca br. w strefie ogólnodostępnej Terminala otwarty został nowy punkt gastronomiczny, kawiarnia Atmosphere, a na terenach zielonych przed Terminalem pasażerowie mogą też od tego miesiąca korzystać z usług nowo uruchomionego punktu
gastronomicznego i ogródka kawiarnianego prowadzonego pod marką Costa Coffee.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Warszawa-Modlin: Kolejny etap przebudowy terminala zakończony (zdjęcia)

Infrastruktura i lotniska

Warszawa-Modlin: Kolejny etap przebudowy terminala zakończony (zdjęcia)

Redakcja/inf. pras. 03 sierpnia 2022

Modlin: Czerwiec z historycznym rekordem, ponad 315 tys. pasażerów

Infrastruktura i lotniska

Modlin: Czerwiec z historycznym rekordem, ponad 315 tys. pasażerów

redakcja 25 lipca 2022

Modlin: Planujemy zmiany w umowie z Ryanair. Priorytetem nowi przewoźnicy

Biznes i przemysł

Modlin: Planujemy zmiany w umowie z Ryanair. Priorytetem nowi przewoźnicy

Redakcja/inf. pras. 15 lipca 2022

 

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

Prawo i polityka

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

22 września 2022

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

Pasażer i linie lotnicze

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

22 września 2022

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

22 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5