Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Milczarski: Zrobimy wszystko, by nie doszło do strajku w PLL LOT


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-04-26 13:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Milczarski: Zrobimy wszystko, by nie doszło do strajku w PLL LOT
fot. Lotnisko Chopina
– Na ten moment uważamy, że ta nielegalna akcja strajkowa nie powinna mieć konsekwencji dla pasażerów – mówił o planowanym na majówkę strajku w PLL LOT prezes narodowego przewoźnika, Rafał Milczarski. Jak tłumaczył, pod informacją o strajku podpisały się tylko dwie organizacje, co oznacza, że dokument nie ma mocy prawnej.
– Wyrażam ubolewanie, że do tego typu sytuacji dochodzi. To dla nas bardzo smutne i jako zarząd LOT-u dołożymy najwyższych starań, aby do tego nielegalnego strajku nie doszło – podkreślał szef narodowego przewoźnika, Rafał Milczarski, podczas konferencji prasowej na temat planowanych strajków w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Jak dodał, gdyby jednak akcja protestacyjna doszła do skutku, linie dołożą „najwyższych starań, aby nie miało to zakłóceń w operacjach lotniczych”.

Związki zawodowe PLL LOT zapowiedziały akcję strajkową, na termin wyznaczając 1 maja, a więc początek długiego weekendu majowego. Jak zapewniali przedstawiciele LOT-u, pod informacją o strajku podpisały się tylko dwie organizacje. – Chcielibyśmy jednoznacznie powiedzieć, że sześć organizacji związkowych weszło w spór z pracodawcą. Pod informacją o strajku podpisały się tylko dwie organizacje, co oznacza, że dokument nie ma mocy prawnej – tłumaczył rzecznik LOT-u, Adrian Kubicki.

Rafał Milczarski na spotkaniu z dziennikarzami za każdym razem podkreślał, że planowane strajki to działanie nielegalne. – Mamy wdrożone prawne działania, które spowodują, mam nadzieję, że również sąd – skierowaliśmy do sądu wniosek o zabezpieczenie – orzeknie, że to jest działanie nielegalne. Niezależnie od tego, powołujemy sztab kryzysowy, by w taki sposób zaplanować loty 1 maja, by te loty przebiegły w sposób niezakłócony – mówił szef narodowego przewoźnika.

Milczarski przyznał, że w tym momencie PLL LOT nie mogą dokładnie oszacować, jaka konkretnie liczba operacji lotniczych jest zagrożona. – W tym momencie informacje są nieprecyzyjne. Będziemy rozmawiać z załogami i tłumaczyć sytuację, że jest to strajk zwyczajnie niezasadny – mówił prezes PLL LOT. Dodał, że nie mają również informacji o tym, jak zakończyło się referendum związków zawodowych. – Całe to działanie ma na celu wywołanie medialnej paniki i zainteresowanie wobec spółki. Musimy kierować się przede wszystkim interesem pasażerów i interesem spółki – dodał.

Utrudniony jest również kontakt pomiędzy liniami lotniczymi a związkami zawodowymi. – Skierowaliśmy formalną odpowiedź do związków w dniu dzisiejszym, otrzymaliśmy odpowiedz, że mają zamiar kontaktować się z nami wyłącznie korespondencyjnie – opowiadał Rafał Milczarski. Dodał, że organizacje te działają nie tylko na szkodę pasażerów, ale również pracowników LOT-u, z których, jak twierdzi Milczarski, „miażdżąca większość chce pracować”.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT: Ruszyło połączenie z Budapesztu do Nowego Jorku

Biznes i przemysł

LOT: Ruszyło połączenie z Budapesztu do Nowego Jorku

inf. pras./ Redakcja 03 maja 2018

PLL LOT ma 5 dni na przedstawienie sposobu przywrócenia wynagrodzeń z 2010 roku

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT ma 5 dni na przedstawienie sposobu przywrócenia wynagrodzeń z 2010 roku

Leonard Dolecki 01 maja 2018

Furgalski: Morawiecki szansą na rozwiązanie kryzysu w LOT

Prawo i polityka

Furgalski: Morawiecki szansą na rozwiązanie kryzysu w LOT

Łukasz Malinowski 01 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5